Lietuvoje

2021.07.20 17:14

Iš veisėjos Perederij bus konfiskuoti 38 šunys

BNS2021.07.20 17:14

Išnagrinėjęs apeliacinį skundą, Kauno apygardos teismas nusprendė iš gyvūnų veisėjos Alos Perederij konfiskuoti 38 šunis.

Teismas taip pat nuo 700 iki 1025 eurų padidino moteriai skirtą baudą, rašoma antradienį paskelbtame pranešime.

Kauno apylinkės teismo Jonavos rūmai šiemet sausį A. Perederij buvo nubaudę už žiaurų elgesį su gyvūnais ir dėl to, kad ji nepateikė privalomų augintinių priežiūros ir veisimo apskaitos dokumentų.

Vis dėlto pirmosios instancijos teismas buvo nutaręs nekonfiskuoti gyvūnų. argumentuodamas, kad A. Perederij bylos nagrinėjimo metu padarė išvadas ir įsipareigojo užtikrinti gyvūnams tinkamas laikymo sąlygas, surado tinkamas patalpas ir išnuomojo konteinerius šunims laikyti, įsigijo gyvūnams kilimėlių.

Be to, atsižvelgta ir į tai, kad veisėja administracine tvarka anksčiau nebuvo bausta, gana ilgą laiką buvo registruota kaip gyvūnų veisėja ir užsiėmė šunų auginimu ir priežiūra.

Jonavos rūmų nutarimą Kauno apygardos teismui apskundė Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos Kauno departamento Jonavos skyrius bei administracinėn atsakomybėn patraukto asmens atstovai.

Atnaujinęs įrodymų tyrimą, apeliacinės instancijos teismas apklausė administracinėn atsakomybėn patrauktą moterį, liudytojus, prijungė šalių pateiktus papildomus įrodymus.

Paskirtą gyvūnų konfiskavimą Kauno apygardos teismas argumentavo tuo, kad A. Perederij neįrodė jos pasirengimo tinkamai rūpintis gyvūnais.

„Nors, kaip nurodyta skundžiamame nutarime, A. P. šunų auginimu bei priežiūra užsiėmė ilgą laiką, tačiau bylos duomenys patvirtina, jog ji tą darė netinkamai ir tokiu būdu, kuris nesuderinamas su gyvūnų gerovės principais, todėl pažeidėjos įsipareigojimai dėl gyvūnų laikymo sąlygų pagerinimo neįrodo, kad gyvūnų laikymo sąlygos ilguoju laikotarpiu pasikeis“, – rašoma teismo pranešime.

Teismas pažymi, kad A. Perederij viso bylos nagrinėjimo metu savo kaltės dėl žiauraus elgesio su gyvūnais nepripažino.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt