Lietuvoje

2013.03.28 07:48

Prokuratūros iždą lengvina rezonansinės bylos

ELTA2013.03.28 07:48

Dviem rezonansinėms byloms tirti Generalinė prokuratūra pritrūko lėšų ir kreipėsi į Vyriausybę, prašydama lėšų tolesniems banko „Snoras“ ir Sausio 13-osios bylos tyrimams.  

Dviem rezonansinėms byloms tirti Generalinė prokuratūra pritrūko lėšų ir kreipėsi į Vyriausybę, prašydama lėšų tolesniems banko „Snoras“ ir Sausio 13-osios bylos tyrimams.

Finansų ministerijos parengtame projekte numatyta 623 600 litų suma abiem byloms būtų padalyta maždaug po lygiai. Prokurorų teigimu, papildomų lėšų tiriant „Snoro“ bylą reikės teisės mokslininkų bei vertimo paslaugoms pirkti, taip pat užsienio komandiruotėms apmokėti.

Pasak generalinio prokuroro Dariaus Valio, minėtas procesas ir Lietuvoje, ir tarptautiniu mastu gali tapti parodomasis, todėl būtina, kad mūsų valstybei atstovautų „ypač aukštos kvalifikacijos teisės mokslo srities specialistai“. Pernai gegužę „Snoro“ bylos tyrėjams iš rezervo jau buvo skirta 221 tūkst. litų.

Generalinė prokuratūra „Snoro“ banko pagrindiniam akcininkui Vladimirui Antonovui ir banko valdybos pirmininkui Raimondui Baranauskui yra pateikusi įtarimus pasisavinus apie 1,7 mlrd. litų „Snoro“ turto.

Lietuvos prokurorai yra išdavę Europos arešto orderį dėl jų suėmimo. Šiuo metu abu minėti asmenys gyvena Didžiojoje Britanijoje ir nesutinka būti išduoti Lietuvai. Gynyba bando įrodyti, kad byla yra politinė. 2011-ųjų lapkritį Lietuvos Vyriausybė nusprendė nacionalizuoti „Snorą“, o prokuratūra pradėjo ikiteisminį tyrimą dėl apgaulingo apskaitos tvarkymo, dokumentų klastojimo, piktnaudžiavimo, turto iššvaistymo ir pinigų plovimo. V. Antonovo ir R. Baranausko perdavimo Lietuvai bylą Londono teismas ketina nagrinėti liepos 8-ąją.

Nieką mažiau sudėtingas ir ilgai trunkantis, pasak Generalinės prokuratūros, yra Sausio 13-osios bylos tyrimas

20180218

Įkelk naujieną

Nuotraukos
Nuotraukos
Kelkite nuotraukas tiesiai iš kompiuterio arba spauskite pridėti nuotrauką/as
Nuorodos į audiovizualinę informaciją
Autorius