Lietuvoje

2016.08.12 23:06

Telšių rajone tarnybos metu nužudytas policininkas

BNS2016.08.12 23:06

Penktadienį Telšių rajone, Tryškiuose, atvykęs į įvykio vietą žuvo policijos pareigūnas Liudas Šimkus.

Telšių apskrities vyriausiojo policijos komisariato Kelių policijos biuro vyriausiasis patrulis 36-erių L. Šimkus penktadienio pavakarę, 17.38 val., gavo iškvietimą į buitinį incidentą Telšių rajone, Tryškių miestelyje. Pranešta, kad smurtaujama artimoje aplinkoje – sūnus pakėlė ranką prieš motiną.

Pirminiais duomenimis, įtariamasis smurtautojas atvykusį pareigūną puolė peiliu. Per grumtynes 1990 metais gimęs vyras pareigūnui dūrė peiliu į kaklą. Sužeidimai buvo mirtini.

Pranešama, jog policininkas turėjo šaunamąjį ginką, bet jo nenaudojo. Su partnere į iškvietimą nuvykęs policininkas bandė smurtaujantį vyrą tramdyti elektrošoku.

„Kiek matome iš pirminės informacijos, jie pasirinko naudoti elektrošoką, ir panaudojus tą elektrošoką, atsirado peilis, kuriuo jis ir buvo sužalotas. Tačiau reikia pabrėžti, kad tai yra tik pirminė informacija. Kaip suprantame, tyrimas tiktai prasideda“, – penktadienio vakarą per spaudos konferenciją sakė laikinai policijos generalinio komisaro pareigas einantis jo pavaduotojas Donatas Malaškevičius.

Pasak D. Malaškevičiaus, kol kas neaišku, ar elektrošokas suveikė tinkamai.

„Sudėtinga kol kas spręsti iš karto ir šiuo metu pasakyti, kas nesuveikė, kodėl nesuveikė. Žinome tik tiek, kad, pirminiais duomenimis, naudotas buvo elektrošokas, bet kodėl jis nesuveikė, ar jis nesuveikė, negalime pasakyti“, – aiškino generalinio policijos komisaro pavaduotojas.

Įtariamasis 26-erių A.N. sulaikytas netoli įvykio vietos. Jis nesužalotas, įtariamajam nustatytas 0,21 promilės girtumas.

Sulaikytasis, pirminiais duomenimis, teistas už smulkius nusikaltimus užsienyje.

„Man atrodo, vienas Norvegijoje ir vienas Vokietijoje“, – apie įtariamojo teistumo atvejus sakė D.Malaškevičius.

Kartu su pareigūnu į iškvietimą vykusi policininkė, gimusi 1994 metais, nenukentėjo. Jos darbo policijoje stažas – 2 metai ir 11 mėnesių.

„Porininkė nenukentėjo“, – BNS sakė Telšių apskrities vyriausiasis policijos komisariato Komunikacijos grupės vyriausioji specialistė Aušra Blaževičienė.

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas reiškia užuojautą pareigūno šeimai, artimiesiems, kolegoms.

„Be galo skaudu ir neteisinga, kai valstybei pareigą atliekantis žmogus krenta nuo pažeidėjo rankos“, – sakė ministras.

T. Žilinskas antradienį kviečia policijos vadovus aptarti pareigūnų saugumo tarnyboje situaciją ir laukiantis pasiūlymų, kad tokie tragiški įvykiai nepasikartotų.

Ministras sakė ketinantis susitikti su nužudyto pareigūno artimaisiais.

„Kai tik sužinosiu daugiau detalių, planuoju vykti susitikti su nužudyto pareigūno šeima ir artimaisiais (...). Į patį tyrimą kol kas nematau reikalo (kištis), tegu pareigūnai dirba savo darbą“, – sakė T. Žilinskas.

L. Šimkus policijoje tarnavo 15 metų. Su žmona jis augino du mažamečius vaikus.

„Valstybė prarado puikų ir patyrusį pareigūną, šeima neteko mylimo tėvo, kuris gelbėdamas kitų gyvybę, pats paaukojo savąją. Policijos bendruomenei tai didelis smūgis, esame pasirengę visomis išgalėmis pagelbėti žuvusiojo pareigūno Liudo šeimai“, – sako laikinai policijos generalinio komisaro pareigas einantis Donatas Malaškevičius.

Policijos departamento duomenimis, L. Šimkus – 33 pareigūnas, žuvęs nuo Nepriklausomybės atkūrimo.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.