Lietuvoje

2016.08.12 15:01

Lietuva kaltina Baltarusiją pažeidus oro erdvę

BNS, LRT.lt 2016.08.12 15:01

Užsienio reikalų ministerija įteikė notą Baltarusijos ambasados Lietuvoje laikinai reikalų patikėtinei Liudmilai Tatarinovič dėl ketvirtadienį iš Baltarusijos Respublikos įskridusio nenustatyto tipo orlaivio, pažeidusio Lietuvos Respublikos valstybės sieną oro erdvėje, rašoma pranešime spaudai.

Oro erdvę stebinčios tarnybos užfiksavo, kad rugpjūčio 11 dieną 10 valandų 37 minutės (Lietuvos) iš Baltarusijos įskridęs nenustatyto tipo orlaivis du kartus pažeidė Lietuvos valstybės sieną oro erdvėje ties Lazdijų rajono savivaldybe.

Lietuvos Respublikos oro erdvės pažeidimas tęsėsi iki 10 valandos 47 minutės.

Lietuvos užsienio reikalų ministerija pareikalavo Baltarusijos kuo skubiau pateikti pasiaiškinimą dėl minėto incidento ir paragino imtis visų būtinų priemonių, kad ateityje tokie incidentai nepasikartotų.

Lietuvos kariuomenės Jungtinio štabo atstovas kapitonas Tomas Pakalniškis BNS sakė, kad iš Baltarusijos atskridusį orlaivį užfiksavo kariuomenės radarai, tačiau dėl debesuotumo jo plika akimi nematė pasienio pareigūnai.

„Galimą pažeidimą fiksavo tik radarai. Pasienio apsaugos pareigūnai buvo nuvykę į tą vietą, bet dėl debesuotumo nematė jokio orlaivio fiziškai“, – teigė T. Pakalniškis.

„Tai gali būti ir civilinis, ir karinis, ir pilotuojamas, ir nepilotuojamas lėktuvas“, – pridūrė jis.

Krašto apsaugos ministerijos atstovė spaudai Asta Galdikaitė BNS sakė, kad Šiauliuose budintys NATO oro policijos naikintuvai nebuvo pakelti palydėti orlaivio.