Lietuvoje

2021.07.19 16:06

Matijošaitis apie LGBT eitynes mieste: man visi turi būti lygūs ir nereikia, kad būtinai kas nors turi išsiskirti

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.07.19 16:06

Pirmadienį premjerė Ingrida Šimonytė susitiko ir su Kauno miesto meru Visvaldu Matijošaičiu. Jis minėjo, kad kalbėta apie darbus, projektus ir problemas Kaune. V. Matijošaitis taip pat užsiminė apie poziciją LGBT klausimu.

„Mums tai norėtųsi, kad visas miestas atrodytų taip, kaip šiandien atrodo Laisvės alėja: visi namai sutvarkyti, padažyti. Yra pastatų, kurie priklauso valstybinėms įmonėms, mes jiems negalime daryti įtakos. Premjerė šiek tiek tai žino ir žiūrėsime, kaip padės mums spręsti“, – žurnalistams pirmadienį sakė V. Matijošaitis.

Premjerės taip pat prašyta, kad Vyriausybė prisidėtų prie Kaune vystomų projektų: S. Dariaus ir S. Girėno stadiono, projektuojamo lengvosios atletikos maniežo, Nemuno saloje statomų „Mokslo salos“ ir plaukimo baseino.

Pasak Kauno mero, kalbėta ir su susisiekimo ministru Mariumi Skuodžiu. Anot V. Matijošaičio, tai yra ministras, su kuriuo ko gero daugiausia bendraujama. Aptarta, kad būtų sparčiau užbaigtos Pietinio aplinkkelio statybos.

„Nereikia, kad būtinai kas nors turi išsiskirti“

Tiesa, Regionų apygardos administraciniame teisme netrukus bus nagrinėjamas LGBT eitynių Kaune organizatorių skundas dėl to, kad Kauno savivalda nesutinka suderinti norimo maršruto. Paklaustas nuomonės šiuo atveju, V. Matijošaitis atsakė, kad miestas yra daugialypis, jame gyvena įvairūs žmonės.

„Visi turi rasti, kur gyventi,visi yra mūsų miestiečiai. Žinokite, aš tikrai matęs tų žmonių visur, visokių, kadangi esu miesto vadovas, man jie visi turi būti lygūs ir nereikia, kad būtinai kas nors turi išsiskirti“, – dėstė Kauno meras.

LGBT eitynių organizatoriai, anot V. Matijošaičio, turėtų pasirinkti eitynėms vietą, o ne statybvietes. Taip pat V. Matijošaitis buvo sulaukęs pats kvietimo dalyvauti šiame renginyje ir įsisegti vaivorykštės ženkliuką, tačiau jis, ko gero, to nedarys.

„Mane daug kas daug kur kviečia, nebūtinai visur aš turiu dalyvauti. Man labiau patinka žiūrėti į jūsų kolegę, moterį“, – pusiau juokaudamas teigė jis.

Dar neapsisprendęs dėl trečios kadencijos

Teismo rūmuose taip pat nagrinėjamas klausimas dėl rombų piešimo keliuose prieš pėsčiųjų perėją. Į teismą kreipėsi Vyriausybės atstovas, tačiau, kaip teigė V. Matijošaitis, apie tai nebuvo kalbėta su premjere.

„Toks ženklinimas egzistuoja daug kur. Per dvejus metus, atsiradus Kaune rombams, paišomiems prieš pėsčiųjų perėjas, neįvyko nė vieno mirtino eismo įvykio prie perėjų, kurios pažymėtos. Mes galime šypsotis, dainuoti, eilėraščius sakyti, bet tai yra tiesa. Kiekviena išgelbėta gyvybė yra gyvybė“, – komentavo jis.

V. Matijošaitis nenusprendė, ar sieks dar vienos mero kadencijos, tačiau pakomentavo, ką mano, kai Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjunga (LVŽS) pareiškė, kad į Kauno merus galėtų eiti buvęs sveikatos apsaugos ministras, dabartinis Seimo narys Aurelijus Veryga.

„Laisva šalis, laisvi žmonės, visi gali daryti, ką nori“, – teigė V. Matijošaitis.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.