Lietuvoje

2016.08.12 12:24

Prezidentė kampanijos „Padovanok vaikui vasarą“ rezultatus aptarė Paparčių kaime

Rūta Dambravaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt2016.08.12 12:24

Prezidentė Dalia Grybauskaitė lankėsi Paparčių kaimo (Kaišiadorių r.) vaikų dienos stovykloje. Čia šalies vadovė aptarė savo inicijuotos kampanijos „Už saugią Lietuvą“ vaikų atostogų akcijos rezultatus.

Pasak prezidentės, Lietuvoje yra daugybė vaikų, kurie nežino, ką reiškia prasmingos atostogos, vasaros stovyklos, nėra buvę prie jūros ar šventę tradicinių Joninių. Valstybė turiningas vasaros atostogas gali suteikti tik kas dešimtam Lietuvos vaikui, todėl tik susitelkę ir bendromis pastangomis galime pradėti keisti šią situaciją bei užtikrinti vaikams ne tik saugų, bet ir įdomų laisvalaikį.

Šalies vadovės kvietimą atkreipti dėmesį į vaikų užimtumo problemą vasarą išgirdo šalies žmonės, verslo įmonės, savivaldybės ir valstybės institucijos. Į akciją „Padovanok vaikui vasarą“ itin aktyviai įsitraukęs socialiai atsakingas verslas ne tik prisidėjo finansiškai – skyrė net 2/3 visų iniciatyvos lėšų, bet ir patys inicijavo veiklas.

Šimtai vaikų turėjo galimybę praleisti vasarą turiningai. Pavyzdžiui, Šv. Juozapo šeimos namai – vienas gerųjų akcijos pavyzdžių, kai informacinių ir ryšių technologijų įmonių asociacija „Infobalt“ dvidešimčiai dienos centrą lankančių vaikų padovanojo Robotikos stovyklą.

Akcijos įkvėpti galimybę vaikams pirmą kartą pamatyti jūrą dovanojo kampanijos partneriai radijo stotis „ZIP FM“ (40 vaikų), UAB sveikatos centras „Energetikas“ (15 kelialapių), Palangos savivaldybė (360 vaikų). Druskininkų „Snow arena“ pakvietė vaikus į nemokamas slidinėjimo pamokas, Lietuvos kelių direkcija surengė saugaus eismo pamokėles dienos centruose, po visą šalį keliavo Lietuvos vaikų ir jaunimo centro organizuota socialinių įgūdžių dienos stovykla (dalyvavo 100 vaikų).

Akcija paskatino 162 švietimo įstaigas, bibliotekas, muziejus, kultūros centrus 52 savivaldybėse suteikti vaikams galimybę prasmingai leisti laisvalaikį. Tai tik masiškiausi pavyzdžiai – veiklas turiningam vaikų laisvalaikiui užtikrinti siūlė daug privačių iniciatyvų, organizacijų ar verslo įmonių.

Vizito metu šalies vadovė apžiūrėjo Šeimos namuose esančius laikino apgyvendinimo kambarius, kur teikiama pagalba krizės ištiktoms motinoms su vaikais, taip pat lankėsi vaikų dienos centre ir globos namuose, kuriuose jau inicijuojama pertvarka. Juose, iškėlus 8 vaikus, dar liks gyventi 16 globotinių.

Pasak prezidentės, modernias socialines paslaugas teikiantys Šv. Juozapo šeimos namai – geriausias pavyzdys, kaip savivaldybių bendradarbiavimas su nevyriausybinėmis organizacijomis ir verslu gali išspręsti socialinės atskirties mažinimo ir vaikų užimtumo problemas.

Pagrindinis finansavimo šaltinis mišrias socialines paslaugas vaikams ir tėvams siūlančiuose Šv. Juozapo namuose – Kaišiadorių rajono savivaldybė, kuri perka visas teikiamas paslaugas. Tai išskirtinis atvejis Lietuvoje ir puikus pavyzdys kitoms savivaldybėms, kaip efektyviau pasirūpinti vaikais, augančiais socialinės rizikos šeimose.

Kartu su Prezidente aplankyti 5 dienas stovykloje praleidusių vaikų iš globos namų ir vargingiau gyvenančių šeimų atvyko kampanijos „Už saugią Lietuvą“ ambasadoriai žurnalistai Andrius Tapinas ir Rūta Mikelkevičiūtė.

Prezidentės inicijuotos akcijos tikslas – padovanoti vargingiau gyvenantiems vaikams turiningą vasaros laisvalaikį. Nors į prezidentės kvietimą noriai atsiliepė socialiai atsakingos įmonės, savivaldybės ir  pavieniai asmenys, tačiau, pasak prezidentūros pranešimo, tik nedidelė dalis Lietuvos vaikų – apie dešimtadalis – galėjo nemokamai pabuvoti stovyklose.

Lietuvoje apie 20 tūkstančių vaikų gyvena socialinės rizikos šeimose, per tris tūkstančius jų gyvena valstybiniuose globos namuose.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.