Lietuvoje

2021.07.17 15:22

Po tropinio karščio Lietuvą nuplovė audra: Jurbarke užfiksuota katastrofinė liūtis, be elektros liko apie 6 tūkst. vartotojų

atnaujinta 23.59
LRT.lt, LRT RADIJAS, Austėja Masiokaitė-Liubinienė, BNS2021.07.17 15:22

Lietuvoje šią popietę praūžus liūtims, elektros vis dar neturi apie 6 tūkstančius vartotojų. Beveik visi gedimai fiksuoti Vilniaus, Utenos ir Alytaus regionuose. Tuo metu ugniagesiai sulaukė septynių dešimčių skambučių apie nuvirtusius medžius, nukentėjusių žmonių nėra.

„Ugniagesiai šios audros šalinti vyko beveik 70 kartų iki 17 val. Didžioji dalis išvykimų yra Vilniaus apskrityje. Pagrindiniai išvykimų pobūdžiai apima nuvirtusius medžius and važiuojamosios kelio dalies ir ant vieno pastato yra nuvirtę. Pranešimų, kur būtų sužaloti žmonės kol kas neturime“, – LRT RADIJUI nurodė K. Liekis.

Sinoptikė Simona Dalinkevičiūtė sako, kad rytiniuose rajonuose lietus numatomas ir artimiausiomis valandomis.

„Pirma zona jau beveik pasitraukė iš Lietuvos, vietomis dar šiaurės rytiniuose rajonuose intensyvesni debesys plaukia. Nuo Kaliningrado toks pavienių debesų masyvas formuojasi, kuris irgi slenka link mūsų ir greitu metu pasieks. Smarkių audrų jie neturėtų atnešti, bet persiritus į rytinę šalies pusę, tikėtina, kad jie kartu su iš pietų pakilusiu masyvu irgi rytinėje šalies pusėje, labiau link nakties, atneš gausesnio lietaus “, – LRT RADIJUI sako sinoptikė.

Šeštadienio vakarą Jurbarke užfiksuota katastrofinė liūtis: per dvi valandas mieste iškrito mėnesio kritulių norma, pranešė Hidrometeorologijos tarnyba.

Jos duomenimis, 19-21 val. Jurbarke iškrito 89,8 mm kritulių. Katastrofiniu laikomas toks lietus, kai per 12 val. ar trumpesnį laiką iškrenta daugiau nei 80 mm kritulių.

Tuo tarpu Jurbarko meteorologinėje stotyje per šią parą prilyta jau 111,7 mm.

Anksčiau šeštadienį gausios liūtys fiksuotos ir kituose Lietuvos regionuose, jos pasiekė pavojingą lygį.

Meteorologiniai reiškiniai pagal pavojingumą ir intensyvumą priskiriami pavojingiems, stichiniams ir katastrofiniams.

Dėl škvalo išverstų medžių šeštadienį buvo sutrikęs eismas geležinkelio ruože Vilnius-Kaunas.

„Lietuvos geležinkelių“ komunikacijos direktorius Mantas Dubauskas BNS informavo, jog eismas buvo atstatytas 19.10 val.

Anksčiau jis sakė, jog kelionės tikslo nebuvo pasiekę šeši keleiviniai traukiniai, dar vienu traukiniu vykę žmonės buvo nuvežti užsakytu autobusu.

LRT.lt skaitytojas Martynas anksčiau pasidalino nuotraukomis iš Vilniaus geležinkelio stoties. Vyras teigė 14.47 val. turėjęs išvykti traukiniu į Kauną, tačiau buvo informuotas, kad traukinys išvykti negali dėl Vievyje nuvirtusio medžio.

„Laukiam, kol medį pašalins, tada pajudėsim“, – dalinosi Martynas.

Martynas vėliau LRT.lt informavo, kad, pašalinus medį, traukinys iš stoties pajudėjo maždaug valanda vėliau, nei buvo numatyta, vis dėlto vėl teko sustoti Paneriuose. Sustojimą vėl lėmė nuvirtę medžiai.

Šiek tiek po 14 val. Vilniaus Lazdynėlių rajone esančioje Pažagiškių gatvėje gyventojams dingo elektros energija.

Kaip pasakoja su LRT.lt susisiekusi skaitytoja Laura, tai įvyko tai neprasidėjus lietui, kai pakilo stiprus vėjas. Kreipusis į administruojančią bendrovę „Eso“ gyventojams buvo patvirtinta, kad elektros nėra visoje gatvėje.

Po karščių rytinę Lietuvos dalį skalbia liūtys: lūžta medžių šakos, tvinsta gatvės

Specialistai ją žada atstatyti per porą valandų, tačiau taip pat nurodė, kad tikslų laiką gali lemti ir kitos aplinkybės, todėl elektros atstatymas gali trukti ir ilgiau.

LRT.lt kreipusis į „Eso“ atstovą Paulių Kalmantą, šis teigė, kad užklupus stichijoms gedimus dažniausiai lemia stiprus vėjas arba žaibavimas. Vis dėlto jis pridūrė, kad dažniausiai fiksuojami pavieniai gedimai ir didesnių sutrikimų nenumatoma.

„Po didelių karščių sulaukus vasariškų audrų galima tikėtis ir elektros energijos tiekimo sutrikimų. Pagrindinė problema – ant elektros oro linijų vėjo nulaužti medžiai ir žaibavimas.

Raginame gyventojus būti atsargius, žaibuojant ar siaučiant vėjui, nesiartinti prie medžių, elektros linijų, galimai nutrūkusių laidų. Pastebėjus elektros tinklo gedimus, būtinai pranešti ESO tel. 1852. Nuolatos stebime situaciją ir esame pasirengę operatyviai reaguoti į pranešimus“, – patikino P. Kalmantas.

Jo teigimu, šiuo metu labiausiai audros pažeisti yra Trakų ir Šalčininkų rajonai, Vilniuje fiksuojami tik pavieniai gedimai, tačiau „Eso“ nuolat gauna naujų pranešimų. Siekiama, kad elektros energijos tiekimas būtų atstatytas kuo greičiau, paklaustas, kiek laiko gali būti šalinami gedimai, LRT.lt teigė P. Kalmantas.

Kiti LRT.lt skaitytojai taip pat pranešė, kad liūtis užklupusi ir Alytaus miestą, kuriame dėl smarkaus lietaus patvino gatvės.

Lietuvos hidrometeorologijos tarnyba skelbia, kad rytų ir pietryčių Lietuvoje susiformavusi labai smarki audra.

Vilniaus savivaldybės įmonė „Grinda“ praneša, jog vėjo nuplėšti lapai ir šakos užkimšo lietaus nuotekų surinkimo trapus, dėl to kai kuriose gatvėse susidarė patvankos.

Pasak „Grindos“, Verkių-Lakūnų gatvių sankryža, nepaisant to, jog ten neseniai rekonstruotas vamzdynas, taip pat buvo užtvindyta.

„Grindos ekipažai dirba visame mieste – vieni šalina šiukšles nuo lietaus nuotekų surinkimo grotelių, kiti – nuo gatvių šalina nulūžusias šakas ir išvirtusius medžius“, – rašo tarnyba.

„Grinda“ įspėja vairuotojus būti atsargius gatvėse ir netaškyti vandeniu ten dirbančių darbuotojų.

Audra Lietuvoje: vaizdai iš Vosyliukų

Patvinusias Vilniaus Senamiesčio gatves užfiksavo LRT.lt fotografai.

Užsiksavote audrą savo mieste? Pasidalinkite nuotraukomis, siųsdami jas portalas@lrt.lt.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.