Lietuvoje

2021.07.17 13:49

Karbauskis rėžė – už Partnerystės įstatymą balsuojantiems „valstiečiams“ nėra vietos frakcijoje

Valdemaras Šukšta, LRT.lt2021.07.17 13:49

Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) pirmininkas Ramūnas Karbauskis šeštadienį suvažiavime sakė, kad partiečiams, kurie balsuos už Partnerystės įstatymą, nėra vietos frakcijoje.

Anot R. Karbauskio, G. Nausėdos teiginys, jog būtų vetavęs Partnerystės įstatymą, rodo, kad partijos vertybės yra teisingos. O priimtas įstatymas sukeltų papildomų rūpesčių, todėl LVŽS vadovas priskiria partijai laurus, kad šis įstatymas nebuvo priimtas.

„Jeigu šitas įstatymas būtų priimtas, tai ten būtų įteisinta partnerystė ir po to būtų kreipimasis į EŽTT ir būtų pripažinta, kad mes diskriminuojame vienos lyties porų santykius“, – aiškino R. Karbauskis.

Jo teigimu, konservatoriai ir liberalai „kliedi Partnerystės įstatymu“ bei tikina, kad rudenį šis įstatymas sugrįš į Seimo darbotvarkę.

„Rudenį, kada bus grįžta prie to įstatymo, mes turime pasakyti labai aiškiai: tie žmonės, kurie balsuos už šį įstatymą – jiems ne vieta mūsų frakcijoje“, – rėžė R. Karbauskis.

Suvažiavimo scenoje jis asmeniškai nekritikavo T. Tomilino, bet teigė, kad kreipsis dėl jo į tarybą: esą T. Tomilinas paviešino jo ir R. Karbauskio tarpusavio pokalbį.

„Ginčas, kuris kilo, nėra asmeninis. Jis yra vertybinis. Jeigu LVŽS pakeis savo vertybinę kryptį, tai iš savo supratimo pasakysiu, kad nueisime ten, kur mums vietos nėra“, – teigė R. Karbauskis.

Kaip suvažiavime sakė T. Tomilinas, R. Karbauskis tiesiog išnaudojo momentą sunaikinti vidaus oponentą, kuris kėlė diskomfortą.

„Bet demokratiškos partijos vadovas ir neturi jausti ypatingo komforto. Minčių ir interesų konkurencija yra reikalinga partijoje. Aš niekada per dvidešimt metų partijoje piktybiškai nekritikavau asmenų. Blogus sprendimus – taip, bet asmenų – ne“, – minėjo jis.

LRT.lt primena, kad „valstietis“, Seimo narys T. Tomilinas, skirtingai negu didžioji dalis LVŽS frakcijos, gegužę balsavo už Partnerystės įstatymą, kuriuo siekta įteisinti ir tos pačios lyties asmenų partnerystę. Dėl to T. Tomilinas buvo pašalintas iš „valstiečių“ šešėlinės Vyriausybės sudėties, o vėliau, paragintas partijos, pasitraukė iš frakcijos Seime seniūno pavaduotojo ir partijos pirmininko pavaduotojo pareigų.

Tokius partijos sprendimus T. Tomilino atžvilgiu pasmerkė eurokomisaras V. Sinkevičius. Jis tąkart pareiškė T. Tomilinas atribotas nuo LVŽS valdymo, nes „per dažnai reiškia kitokią nuomonę, nei priimtina siauram valdančių asmenų rateliui“.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.