Lietuvoje

2021.07.17 14:30

LVŽS patvirtino naujus įstatus: kandidatuoti į partijos vadovus galės bent ketverius metus joje esantys nariai

Valdemaras Šukšta, LRT.lt, BNS2021.07.17 14:30

Šeštadienį Naisiuose vykusiame Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) suvažiavime patvirtino partijos įstatų naują redakciją, kuri įtvirtins visuotinius LVŽS pirmininko arba pirmininkės rinkimus. Pritarta, kad partijos vadovas būtų renkamas ketveriems metams, o juo tapti galės tik tas, kuris LVŽS nariu yra bent ketverius metus.

Taip pat suvažiavime dauguma narių nubalsavo, kad partijos pirmininku galės tapti ketverius metu partijoje esantis jos narys.

Suvažiavime Naisiuose taip pat patvirtinta, kad partijos pirmininko pavaduotojai būtų tvirtinami pirmininko teikimu. Dabar pavaduotojus gali pasiūlyti ir LVŽS skyriai.

Pakeitimų iniciatoriai sako, kad jie padės užtikrinti stabilumą partijoje, tačiau kritikai perspėja, jog Ramūnas Karbauskis šitaip stiprina galimybes išsaugoti partijos pirmininko kėdę ir apsistatyti vadovybę sau lojaliais žmonėmis.

LVŽS suvažiavimas taip pat atmetė T. Tomilino ir keliolikos jo bendražygių pasiūlymą partijos pirmininko kadenciją trumpinti iki dvejų metų, vietoje dabartinių ketverių.

Be to, suvažiavimas patvirtino, kad partijos pirmininkas nuo šiol bus renkamas visuotiniu balsavimu. Artimiausi „valstiečių“ lyderio rinkimai vyks rudenį.

Kaip anksčiau pranešime žiniasklaidai skelbė LVŽS, birželio 16 d. LVŽS Taryba nusprendė šaukti suvažiavimą ir jame priimti sprendimus, kurie leistų partijos nariams aktyviau dalyvauti sąjungos veikloje.

Iki suvažiavimo LVŽS skyriai teikė pasiūlymus naujai įstatų redakcijai. Suvažiavimui patvirtinus įstatus, juos dar turės patvirtinti Teisingumo ministerija. Netrukus po to bus organizuojami ir partijos pirmininko (-ės) rinkimai.

Dalis LVŽS narių kritikavo planuojamus įstatų pokyčius, nes tai, jų teigimu, įtvirtins vienvaldystę partijoje.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.