Lietuvoje

2016.08.11 11:29

Ministrė: VMVT vadovų rotacija jau įtvirtinta

BNS2016.08.11 11:29

Žemės ūkio ministrė Virginija Baltraitienė sako, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos (VMVT) vadovo rotacija jau yra įtvirtinta – šios vyriausybės įstaigos nuostatai numato, kad vadovo kadencija trunka ketverius metus ir šių kadencijų gali būti ne daugiau nei dvi.

„Nenoriu vertinti prezidentės pareiškimo, tik noriu pasakyti, kad kadencijos yra. Tai nėra ta tarnyba, kurioje galima būti 16 ar 20 metų. Yra viena ketverių metų kadencija su teise dar vieną kadenciją būti ir, žiūrint pagal laiką, Jonui Miliui yra likę dveji metai iki kadencijos pabaigos“, – BNS ketvirtadienį sakė ministrė V. Baltraitienė.

Prezidentė Dalia Grybauskaitė trečiadienį pareiškė, kad VMVT vadovas J. Milius seniai turėjo trauktis iš pareigų, o susidariusi situacija, pasak šalies vadovės, patvirtina rotacijos valstybės institucijose būtinybę.

„Iš to, kas dabar lenda ir kokios detalės aiškėja, galiu pasakyti tik vieną išvadą – korupcijai ir nepotizmui pateisinimo būti negali, o per ilgas užsisėdėjimas valstybės įstaigose, ką matome pastaruoju metu, dar kartą pagrindžia rotacijos būtinybę“, – BNS sakė D. Grybauskaitė.

V. Baltraitienė tvirtino nekomentuosianti nei šio prezidentės, nei premjero pareiškimo.

Ministras pirmininkas Algirdas Butkevičius trečiadienį pareiškė nepasitikintis J. Miliumi ir paragino nedelsiant jį trauktis iš pareigų.

V. Baltraitienė BNS sakė, kad po tokių prezidentės ir premjero paraginimų su šiuo metu atostogaujančiu J. Milium dar nesikalbėjo.

„Nežinau, gal jis pats paskambins, gal aš jam paskambinsiu“, – sakė ministrė.

J. Milius jokių komentarų žiniasklaidai neteikia ir yra nepasiekiamas telefonu. Jis atostogauja iki rugpjūčio 26 dienos.

Anksčiau J. Milius yra sakęs, kad pats trauktis iš pareigų neketina, nes tai būtų tolygu pripažinti kaltę, tačiau paragintas premjero atsistatydinti – nesipriešintų.

J. Miliui prieš dvi savaites buvo pateikti įtarimai dėl piktnaudžiavimo tarnyba ir dokumentų klastojimo. Teisėsauga įtaria, kad šaldyto maisto produktų bendrovė „Judex“ per Seimo narį Petrą Gražulį siekė paveikti Valstybinę maisto ir veterinarijos tarnybą, kad ši neskirtų nuobaudų už pažeidimus.

Nuo 2010 metų tarnybai vadovaujantis J. Milius teigia, kad verslininkams padėjo laikydamasis įstatymų.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt