Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.09 15:35

L. Linkevičius: raketos „Patriot“ padėtų užpildyti oro gynybos spragas

BNS 2016.08.09 15:35

Lietuvos užsienio reikalų ministras Linas Linkevičius samprotavimais teisinga kryptimi vadina Vokietijos generolo svarstymus apie „Patriot“ oro gynybos sistemų dislokavimą Baltijos šalyse, bet sako, kad oficialių tokių pasiūlymų nėra.

Ministro teigimu, priešlėktuvinės ir priešraketinės gynybos raketos „Patriot“ padėtų užpildyti oro gynybos spragas Baltijos šalyse.

„Oficialių tokių pasiūlymų nėra, bet samprotavimai yra teisinga linkme. Baltijos šalyse yra tam tikros pajėgumų spragos ir viena iš tokių spragų yra priešlėktuvinė gynyba“, – BNS antradienį sakė ministras.

„Įvairios dislokacijos – laikinos ar pastovios, ar mėginimai dislokuoti – yra samprotavimai teisinga linkme ir reikia sveikinti tokius planus“, – pridūrė ministras.

Apie tai, kad Baltijos šalyse galėtų būti dislokuota „Patriot“ sistema, užsiminė Vokietijos brigados generolas Michaelis Gschossmannas.

„Galėtume suteikti dar stipresnę garantiją ir nusiųsti politinį signalą, jei paimtume jungtinį taktinį vienetą su vokiečių, olandų ir JAV sistemomis „Patriot“ – grynai gynybinį elementą – ir dislokuoti jas kur nors Lenkijoje ar Baltijos šalyse“, – pirmadienį paskelbtame interviu „Reuters“ sakė Vokietijos karininkas.

„Patriot“ sistemų bendras operacijas Vokietijos ir Nyderlandų kariškiai išbandys per pratybas spalio mėnesį. Anot generolo, toks bendras veikimas galėtų tapti modeliu daugiašalių elementų dislokavimui Rytų Europoje.

„Patriot“ yra ilgojo nuotolio raketos, galinčius numušti orlaivius ar balistines raketas. Lietuva šiuo metu derasi su Norvegija dėl vidutinio nuotolio priešlėktuvinės gynybos sistemos.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi