Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.09 12:49

L. Graužinienei kelia nerimą kitų metų vidaus saugumo finansavimas

BNS 2016.08.09 12:49

Seimo pirmininkė „darbietė“ Loreta Graužinienė teigia, kad jai kelia nerimą, jog Finansų ministerija atsisako skirti papildomų lėšų vidaus saugumui stiprinti.

Apie tai parlamento vadovė sužinojo iš vidaus reikalų ministro Tomo Žilinsko, jis antradienį lankėsi Seimo Darbo partijos frakcijoje.

„Man turbūt labiausiai sukėlė nerimą informacija, kurią pateikė vidaus reikalų ministras, kad kitų metų planuojamame biudžete jie prašė papildomų lėšų vidaus saugumo klausimams spręsti, konkrečiai sienų apsaugai, bet Finansų ministerija neskyrė nė vieno papildomo euro“, – antradienį Seime žurnalistams sakė L. Graužinienė.

Jos teigimu, Vidaus reikalų ministerija papildomai kitais metais prašė apie 30 mln. eurų.

„Sienų saugumas susijęs su mūsų visų saugumu“, – pabrėžė Seimo pirmininkė.

Vidaus reikalų ministras Tomas Žilinskas patvirtino, kad dėl minėtos sumos valstybės sienos apsaugai stiprinti vyksta derybos. Jis pabrėžė, kad Lietuvos siena yra ir Europos Sąjungos (ES) išorės siena.

„Situacija, atvirai pasakysiu, nedžiugina, nes šiandien moderniomis techninėmis priemonėmis saugome tik 33 proc. išorės sienos, ir jeigu taip toliau įrenginėsime tik iš ES lėšų, tai iki 2020 metų iš viso bus įrengta 48 proc. sienos“, – teigė ministras.

„Tą klausimą keliu ir derybose dėl kitų metų biudžeto kalbėdamas su ministru pirmininku ir su finansų ministre, kad turi būti ženklus prisidėjimas iš valstybės biudžeto“, – pridūrė jis.

T. Žilinsko duomenimis, papildomi 30 mln. eurų kasmet, pridėjus ES lėšas, leistų šimtu procentų iki 2020 metų Lietuvos sieną su Rusija ir Baltarusija aprūpinti techninėmis priemonėmis.

„Tai yra modernios techninės priemonės kaip kameros davikliai, kai kuriuose ruožuose – tvoros ir pan. Mes esame išanalizavę kiekvieną sienos ruožą ir žinome, kokių priemonių ir kur reikėtų“, – tvirtino ministras.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi