Lietuvoje

2012.06.23 09:35

Vagys plėšia policijos panosėje

Kuo arčiau policijos komisariatas, tuo drąsesni vagys. Policijos komisariato Algirdo gatvėje langai žvelgia į daugiabutį, kuriame jau daugybę kartų vagys apiplėšė rūsius ir garažus. 

Kuo arčiau policijos komisariatas, tuo drąsesni vagys. Policijos komisariato Algirdo gatvėje langai žvelgia į daugiabutį, kuriame jau daugybę kartų vagys apiplėšė rūsius ir garažus.

Policijos pareigūnai tikina, kad kiemo vagys – ne jų reikalas.

Išplėštas garažas, devyni sandėliukai. Kiek anksčiau įsibrauta į šilumos punktą. Vagys tiesiog smaginasi plėšdami Algirdo gatvės 16-ojo ir 18-ojo namų gyventojų turtą.

Nebūtų nieko nuostabaus, jei šalia nestūksotų Algirdo gatvės 20-uoju numeriu pažymėti Vilniaus 2-ojo policijos komisariato pastatai. Maža to, policijos langai yra prie pat jau kelis kartus apvogto rūsio durų.

Tačiau policininkai iš Algirdo gatvės nusiplauna rankas. Pasirodo, jų kaimynystėje vykstančiomis vagystėmis domėtis ir jas tirti turi Vilniaus 3-iasis policijos komisariatas, įsikūręs Pylimo gatvėje.

Policijos kaimynystėje gyvenantis Arūnas Rimša ketvirtadienio popietę kieme laukė atvykstančių policininkų iš 3-iojo komisariato. Jis rado išplėštas garažo duris. Vagišius tiesiog nurovė spyną, bet viduje nieko labai vertinga nerado.

Pirmadienį A. Rimša pastebėjo, kad ilgapirščiai įsilaužė į kitą jam priklausantį garažą kieme. Kiek anksčiau į jį vagys buvo įlindę dar du kartus.

„Mums atrodo, kad įveikti tokias spynas reikia pastangų. O jiems tai – paprastas darbas“, – svarstė A. Rimša. Jis neabejojo, kad įsilaužėliai ieškojo metalo.

Anksčiau policijos kaimynystėje gyvenimas buvo ramus. Bent dešimt metų vagysčių nepasitaikė. O dabar pareigūnų panosėje pradėję darbuotis vagys tiesiog pribloškia įžūlumu.

Algirdo gatvės 18-ojo namo rūsyje prie pat policijos langų įsilaužėliai šeimininkavo birželio 10-osios, 11-osios, 12-osios, 13osios ir 18-osios naktimis. Per tą laikotarpį jie išplėšė devynis sandėliukus. Iš gyventojų sandėliukų vagišiai susirinko metalą, laidus, pagrobė elektrinį oblių.

Maždaug prieš mėnesį vagys šlavė ir Algirdo gatvės 16-ojo namo sandėliukus. Vieną rytą gyventojai rado nukapotas visų durų spynas. Atvažiavę policininkai ramino, kad jeigu vagys daiktų neišnešė, tai ir nebeišneš.

Kai kurie gyventojai nespėjo sutvarkyti durų, o kitą naktį jų sandėliukus vagišiai tiesiog iššlavė. Lindo jie ir į šilumos punktą, ir į kitą rūsį įveikdami metalines grotas. Visa tai puikiai matyti pro policijos langus.

Praėjusį sekmadienį viena Algirdo gatvės 16-ojo namo gyventoja matė asmenį, tikrinantį A. Rimšos garažo durų spyną. Moteris skambino į policiją, nors komisariatas šalia. Bet jie neprivalo domėtis, kas vyksta po jų langais.

Tad kol iš kito miesto galo atvyko pareigūnai, įtariamojo ir pėdos buvo ataušusios.

Vilniaus 2-ojo policijos komisariato viršininko pavaduotojas Robertas Daugėnas aiškina, kad Algirdo gatvės 18-ojo namo kieme yra tik policijos komisariato laiptinės langai.

„Aišku, jeigu lipdami laiptais pareigūnai pastebėtų įtartiną asmenį, kuris ką nors neša, tikrai nenusisuktų. Tačiau policininkų laiptinėje juk kiaurą parą nebūna“, – teigė jis.

„Gavęs vienos namo gyventojos skundą, jį persiunčiau į Pylimo gatvėje esantį 3-iąjį policijos komisariatą. Jo tyrėjai aiškinasi visas vagysčių aplinkybes. Algirdo gatvės 18-asis namas priklauso to komisariato prižiūrimai teritorijai. Ir net 2-asis komisariatas įsikūręs 3-iojo komisariato teritorijoje“, – pridūrė pareigūnas.

Anot jo, iš to, kas buvo pavogta, galima įtarti, kad tai – asocialių asmenų darbas, kurių aplink visą parą veikiantį prekybos centrą „Maxima“ esą netrūksta.