Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.08 19:49

V. Gapšiui – įtarimai prekyba poveikiu ir stambaus masto kyšininkavimu

Vykstant ikiteisminiam tyrimui dėl galimos politinės korupcijos, teisėsauga pirmadienį buvusiam parlamentarui Darbo partijos vicepirmininkui Vytautui Gapšiui pareiškė įtarimus prekyba poveikiu ir kyšininkavimu.

„Įtarimai pareikšti dėl kyšininkavimo ir prekybos poveikiu“, – BNS sakė Generalinės prokuratūros atstovė Rita Stundienė.

Išėjęs po apklausos V. Gapšys, kuriam paskirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, teigė su įtarimais nesutinkantis.

„Aš tokių nusikalstamų veikų nepadariau“, – kalbėjo „darbietis“.

Jis tvirtino, kad apklausos metu iš prokuroro neišgirdo jokių naujų tyrimo aplinkybių ar faktų, nes „visas laikas buvo praktiškai skirtas (...) anketiniams duomenims užpildyti“.

„Naujos informacijos šiandien aš negavau, o įtarimo tekstas yra praktiškai pagal tai, kas buvo Generalinio prokuroro kreipimesi į Seimą“, – teigė V. Gapšys.

Nepaisant to, kad prieš savaitę atsisakė Seimo nario mandato, o su juo ir turėtos teisinės neliečiamybės, V. Gapšys dalyvaus šių metų Seimo rinkimuose ir yra trečias Darbo partijos sąraše daugiamandatėje apygardoje. Teisinę neliečiamybę jis gaus kaip kandidatas į parlamentą, tačiau Vyriausioji rinkimų komisija neliečiamybę gali panaikinti gavusi teisėsaugos prašymą.

Klausiamas, ar tolesnėje tyrimo eigoje nesidangstys teisine neliečiamybe, Darbo partijos vicepirmininkas sakė: „Atsisakiau mandato, atėjau į Generalinę prokuratūrą, turime galimybes atlikti visas teisines procedūras ir, patikėkite, aš turbūt esu labiausiai suinteresuotas žmogus, kad šitos procedūros baigtųsi kuo greičiau, kad nereikėtų dešimt metų laukti.“

Jis teigė, kad iš „MG Baltic“ valdomų žiniasklaidos priemonių Darbo partija yra gavusi politinės reklamos nuolaidų, tačiau neatsiminė kada.

Prokurorai įtaria, kad V. Gapšys paėmė 25 tūkst. eurų kyšį už verslo koncernui „MG Baltic“ palankius sprendimus.

Prokuratūros duomenimis, 25 tūkst. eurų kyšį parlamentaras gavo per politinės reklamos nuolaidas. Įtariama, kad vienu atveju tai atlikta per bendrovę, kuri buvo įgaliota atstovauti partijos interesams transliuojant per televiziją politinę partijos reklamą, suteikus 10 tūkst. eurų nuolaidą už dvejose šio koncerno valdomose televizijose transliuotą politinę reklamą.

Dar 15 tūkst. eurų – per galbūt apsimestinę paramos sutartį tarp vienos viešosios įstaigos ir koncerno valdomos bendrovės.

„Darbo partijos“ vicepirmininkas Seimo nario įgaliojimų neteko pirmadienį ir prarado teisinę neliečiamybę.

V. Gapšys du mėnesius kartojo, kad nemato pagrindo atsisakyti mandato po to, kai gegužę Specialiųjų tyrimų tarnyba atliko kratas jo namuose ir darbo vietoje Seime.

Tame pačiame ikiteisminiame tyrimai įtarimai dėl kyšininkavimo pateikti buvusiam Liberalų sąjūdžio pirmininkui ir eksparlamentarui Eligijui Masiuliui, „MG Baltic“ viceprezidentui Raimondui Kurlianskiui.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi