Lietuvoje

2021.07.12 20:42

Įrodymai kaip ant delno: vaizdo įraše – uostamiesčio gelbėtojų bandymas iš pavojingos jūros iškrapštyti bebaimį poilsiautoją

Radvilė Rumšienė, LRT.lt2021.07.12 20:42

Šiomis dienomis pajūryje vyravus stipriai traukai gilyn į jūrą gelbėtojams netrūko darbo. Daugybei žmonių, patekusių į gilyn traukiančią atgalinę srovę, teko padėti grįžti į krantą taip užbėgant už akių galimai nelaimei. Gelbėtojai pastebi, jog nepaisant aktyvių raginimų nebandyti galynėtis su jūra ir nerizikuoti savo ar artimųjų gyvybe, žmonės vis dar piktinasi įspėjimais ir netiki, jog gali nuskęsti.

Pajūryje vyraujant karštiems orams Klaipėdos gelbėtojams tenka daug darbo, siekiant užtikrinti saugumą paplūdimiuose. Daugybė žmonių, bandydami atsigaivinti, brido į Baltijos jūros bangas.

Poilsiautojai pajūryje vis dar netiki, jog gali nuskęsti, ir moja ranka į gelbėtojų perspėjimus

Vis dėlto šį savaitgalį jūra buvo itin pavojinga ir maudytis buvo draudžiama, tad gelbėtojams netrūko darbo išprašinėjant įspėjimų nepaisančius poilsiautojus iš vandens.

„Šeštadienį jūra įsibėgėjo – vakarop jau buvo draudžiama maudytis. Kai jūra įsibėgėjo, vėjas kiek nurimo, bangavimas buvo toks, kad žmonėms atrodė nepavojinga, bet iš tiesų visur traukė gilyn į jūrą, stipriai vyravo atgalinės srovės“, – sakė Klaipėdos gelbėtojams vadovaujantis biudžetinės įstaigos „Klaipėdos paplūdimiai“ direktoriaus pavaduotojas Aleksandras Siakki.

Savaitgalį oro temperatūra Klaipėdoje siekė iki 26 laipsnių, o vandens – 21 laipsnių šilumos, tad, anot pašnekovo, laiką pajūryje leido tūkstančiai žmonių. Nemenkai daliai draudimo maudyti nepaisiusių žmonių gelbėtojai padėjo grįžti į krantą.

„Gelbėtojai taip daro – jeigu pamato, kad žmogus pateko į atgalinę srovę, nelaukia, kol jis pradės skęsti ir ateina į pagalbą. Žmogus pats dar nesupranta, kas jam atsitiko, o gelbėtojas priplaukia ir padeda išeiti iš srovės“, – dėstė A. Siakki.

Šį savaitgalį uostamiesčio paplūdimiuose skendusiųjų išvengti pavyko. Jau tampa bloga tradicija tai, kad tėvai paplūdimiuose per daug aplaidžiai vertina vaikų linksmybes pajūryje. Šiomis dienomis pasitaikė atvejų, kai vaikai maudėsi prie pat ženklo „Duobė“, kur atgalinės srovės yra pačios stipriausios,o tėvai savo atžalas tiesiog stebėjo nuo kranto. Sulaukę gelbėtojų įspėjimo pasirūpinti savo vaikų saugumu tėvai dažnai reiškia susierzinimą.

Pašnekovas pats buvo liudininkas situacijos, kai moteris savo besimaudantį vaiką stebėjo nuo kranto ant rankų laikydama maždaug vienerių metų kitą vaiką. Gelbėtojams pasiteiravus, kas nutiktų, jeigu besimaudantis vaikas imtų skęsti, moteris paaiškino, jog ji pati išgelbėtų savo atžalą. Tiesa, nežinia, kas tuo metu prižiūrėtų ant kranto likusį antrąjį vaiką. Neabejojama, kad tokioje situacijoje rimtas pavojus grėstų tiek skęstančiam vaikui, tiek bandančiai jį gelbėti moteriai bei antram jos vaikui.

„Visi galvoja, kad kažkas kitas skęs, bet ne mes. Apie savo saugumą žmonės negalvoja“, – pastebėjo“, – A. Siakki.

Po įtempto savaitgalio pirmadienį jūra nurimo ir maudytis tapo saugu.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt