Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.08 15:06

Į Klaipėdos uostą atplaukė trys japonų karo laivai

ELTA 2016.08.08 15:06

Klaipėdos uoste pirmą kartą Lietuvos istorijoje vieši iš Japonijos atplaukę karo laivai – trijų mokomųjų karo laivų eskadra „JS Kasima“, „JS Asagiri“ ir „JS Setoyuki“. Jais į Klaipėdą atplaukė apie 750 Japonijos savigynos pajėgų jūrininkų ir civilinio personalo.

Iki rugpjūčio 11 dienos Klaipėdoje viešėsią Japonijos kariškiai plaukia aplink pasaulį. Iš gimtosios šalies laivai išvyko gegužės 20-ąją. Lietuva yra viena iš 13 pasaulio šalių, kurias mokomoji Japonijos laivų eskadra lanko pasaulinio plaukiojimo metu. Šiuo apsilankymu pažymimas Japonijos ir Lietuvos diplomatinių santykių užmezgimo 25-metis.

Lietuvoje Japonijos atstovai lankysis Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir Medininkuose. Susitiks su Krašto apsaugos ministerijos, Lietuvos karinių jūrų pajėgų, Klaipėdos miesto savivaldybės atstovais, padės gėlių Lietuvos laisvės gynėjams Antakalnio kapinėse. Eskadros nariai taip pat lankysis Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijoje Vilniuje.

Japonijos laivų medikų personalas vyks ir į Klaipėdos jūrininkų ligoninę. Vizito metu taip pat numatomas Japonijos eskadros jūrininkų apsilankymas Lietuvos Karinių jūrų pajėgų Karo laivų flotilėje ir Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje, kur Japonijos savigynos pajėgų jūrininkai susipažins su Lietuvos jūrininkų ir jūrų karininkų rengimo sistema.

Antradienį ir trečiadienį klaipėdiečiai galės apžiūrėti Centriniame Klaipėdos terminale stovinčius karinius laivus.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi