Lietuvoje

2016.08.08 10:27

Į Klaipėdą atplaukia Japonijos eskadra

Minint diplomatinių santykių tarp Japonijos ir Lietuvos atkūrimo 25-erių metų sukaktį, į Klaipėdos jūrų uostą atplaukia Japonijos eskadra. Toks vizitas per Nepriklausomybės laikotarpį vyksta pirmą kartą.

Iki ketvirtadienio Lietuvoje lankysis apie 750 Japonijos savigynos pajėgų jūrininkų ir civilio personalo. Jie atplaukia trimis mokomaisiais laivais.

Eskadrai vadovauja kontradmirolas Hidetoshis Iwasakis. Japonijos atstovai lankysis Klaipėdoje, Kaune, Vilniuje ir Medininkuose. Jie dalyvaus bendruose renginiuose su Lietuvos kariuomene, diskutuos apie jūrinį saugumą Indijos ir Ramiojo vandenyno regione bei aptars tarptautinį bendradarbiavimą.

Antradienį ir trečiadienį svečiai kviečia žmones apsilankyti mokomuosiuose laivuose, prisišvartavusiuose Klaipėdos uoste.

Diplomatiniai santykiai tarp Japonijos ir Lietuvos buvo atkurti 1991 metų spalio 10 dieną, praėjus mėnesiui po to, kai Japonija pripažino Lietuvos nepriklausomybę. Itin aktyviai šalys bendradarbiavo gynybos ir saugumo klausimais, atkuriant Afganistano Goro provinciją.