Lietuvoje

2016.08.05 16:17

Daugiau šeimų bus aprūpintos socialiniu būstu

LRT.lt2016.08.05 16:17

Socialinės apsaugos ir darbo ministerija jau skyrė lėšas 45 savivaldybėms naujų socialinio būsto pastatų statybai arba esamų pastatų ar patalpų pritaikymui socialinio būsto paskirčiai, taip pat gyvenamųjų namų, butų pirkimui, jų pritaikymui neįgaliųjų poreikiams. Sprendimą skirti lėšas dar 13 savivaldybių ministerija priims artimiausi metu, rašoma pranešime spaudai.

„Turime užtikrinti, kad kuo daugiau į socialinį būstą pretenduojančių šeimų gautų jį kokybišką ir laiku, todėl siekdami mažinti socialinę atskirtį ir kovoti su skurdu, numatėme dalį Europos Sąjungos fondų investicijų nukreipti būtent savivaldybių socialinio būsto fondui padidinti“, – teigia socialinės apsaugos ir darbo ministrė Algimanta Pabedinskienė.

2014-–020 metų Europos Sąjungos fondų investicijų veiksmų programos priemone „Socialinio būsto fondo plėtra“ gali naudotis visos (60) šalies savivaldybių. Iki 2016 m. birželio 1 d. 58 savivaldybės pateikė paraiškas ES struktūrinių fondų finansavimui gauti, dvi savivaldybės paprašė paraiškos pateikimo terminą atidėti.

Iš viso šiai priemonei įgyvendinti skirta 49,9 mln. eurų ES fondų lėšų. Dar ne mažiau kaip 8,8 mln. eurų projektams įgyvendinti turės skirti savivaldybės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.