Lietuvoje

2016.08.05 12:24

Teismas: Vilniaus valdžia teisėtai neleido statyti krematoriumo

BNS 2016.08.05 12:24

Vilniaus valdžia teisėtai neleido bendrovei Laidotuvių rūmai ir Vilniaus laidojimo rūmams „Ritualas“ statyti krematoriumo, nusprendė teismas.

Vilniaus apygardos administracinis teismas penktadienį atmetė Laidotuvių rūmų ir „Ritualo“ skundą Vilniaus miesto savivaldybės tarybai dėl sprendimų atsisakyti leisti įrengti krematoriumą Olandų gatvėje.

Teismas nusprendė, kad Vilniaus miesto savivaldybės taryba priimdama sprendimus vadovavosi ne tik ginčo teisinius santykius reglamentuojančiais teisės aktais, bet atsižvelgė ir į Valstybinės saugomų teritorijų tarnybos, Lietuvos žydų (litvakų) bendruomenės nuomonę, visuomenės kreipimąsi bei gyventojų apklausą.

Anot pranešimo, „Ritualo“ užsakymu vasario viduryje buvo parengta poveikio aplinkai vertinimo programa, o savivaldybė pasinaudojo teise nagrinėjant programą priimti neigiamą sprendimą dėl krematoriumo statybų.

Teismo sprendimas per 14 dienų gali būti apskųstas Lietuvos vyriausiajam administraciniam teismui.

Vilniaus taryba vasario pabaigoje nepritarė krematoriumo statyboms – taryba tokį savivaldybės komisijos siūlymą palaimino bendru sutarimu.

Krematoriumui Olandų gatvėje nepritarė ir Lietuvos žydų bendruomenė, nes dalis jo būtų patekę į istorinių žydų kapinių teritoriją.

Šiuo metu Lietuvoje mirusiųjų palaikai kremuojami tik Kėdainių krematoriume.