Lietuvoje

2016.08.05 09:12

BPC blokuos piktavališkus skambintojus

LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.08.05 09:12

Bendrasis pagalbos centras (BPC) ketina įdiegti sistemą, kuri leis užlaikyti piktavališkus, dirbti trukdančius skambučius. Pagal naująją tvarką, nustačius skambutį, kaip trukdantį dirbti, ir užregistravus telefono numerį specialioje duomenų bazėje, pasikartojantys skambučiai iš to telefono numerio bus užlaikomi iki 140 sekundžių ir tik vėliau perkeliami į bendrą skambinančiųjų eilę.

Automatinio skambučio užlaikymo metu skambinantis asmuo girdės pranešimą apie gresiančią baudą už piktybinius ir dirbti trukdančius skambučius.

Automatinis užlaikymas bus taikomas ir visiems be išimties skambučiams be SIM kortelės, tačiau skaičiuojama, kad tik kiek daugiau nei procentas skambučių iš telefonų be SIM kortelių buvo skirti pranešti apie pagalbos poreikį.

Tokių priemonių bendrasis pagalbos centras imasi, nes didelė dalis centro skambučių būna ne skubios pagalbos prašymai, o užklausos, kurios neatitinka centro teikiamų paslaugų: pavyzdžiui, norima išsikviesti avarinę tarnybą dėl gedimų inžineriniuose tinkluose, sužinoti telefono numerį ar PIN kodą.

Skaičiuojama, kad maždaug trečdalį iš daugiau kaip 3 milijonų per metus atsakomų skambučių sudaro piktavališki ir trukdantys dirbti skambučiai.

Populiariausi

Gitanas Nausėda

Lietuvoje

2021.03.03 11:24

Nausėda: šiandien turimomis žiniomis, buvo nepanaudota 75 tūkst. vakcinos dozių

anot premjerės, iš nepanaudotų vakcinos dozių 50 tūkst. ką tik pasiekė šalį, atnaujinta 15.00
Vilniaus oro uosto Covid patikros punktas
COVID-19 TRUMPAI 9