Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.04 22:05

Klaipėdoje vieši vienas ekologiškiausių kruizinių laivų pasaulyje

Įpusėjus kruizinės laivybos sezonui į Klaipėdą atplaukė naujas laineris „Mein Schiff 5“, kuris yra vienas ekologiškiausių kruizinių laivų pasaulyje – moderni įranga išmetamųjų dujų kiekį sumažino net iki 99 procentų.

295 metrų ilgio, 12 denių laivas pastatytas Suomijoje, Turku miesto laivų statykloje, tačiau kai kurios jo dalys surinktos Klaipėdoje. Daugiau kaip 539 milijonų eurų kainavęs laivas į vandenį nuleistas šių metų sausį ir šis septynių dienų kruizas po Baltijos jūrą – tik antrasis.

„Laivai, stovėdami prie krantinių ar išplaukdami ir įplaukdami į uostą, yra pakankamai rimti taršos šaltiniai, bet šiuo atveju turime puikų pavyzdį. <...> Klaipėda visada džiaugsis ir palaikys tokių laivų atplaukimą į Klaipėdą“, – teigė Klaipėdos meras Vytautas Grubliauskas.

Daugiau kaip 2 500 keleivių galintis plukdyti „Mein Schiff“ laineris – 35 šią vasarą užsukęs į uostamiestį. Dar laukiama 16-os. Skaičiuojama, kad kruiziniais laivais į Klaipėdą atplauks daugiau kaip 60 tūkstančių keleivių. Panašiai jų atplaukė ir pernai.

Klaipėdos turizmo informacijos centras pastebi šiemet maždaug penkiais procentais išaugusį turistų skaičių uostamiestyje. Į Klaipėdą jie atvyksta lėktuvais, traukiniais ir kitomis transporto priemonėmis. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi