Lietuvoje

2016.08.04 19:32

22-ejų kauniečio aistra – viendienės gėlės

Giedrė Baltrušytė, LRT TV naujienų tarnyba, LRT.lt2016.08.04 19:32

22-ejų metų kaunietis Edvinas Misiukevičius didžiąją laiko dalį praleidžia gėlyne. Jo aistra augalams net paskatino tėvus iš miesto šurmulio persikraustyti į ramų Ežerėlio miestelį Kauno rajone, kad sūnus galėtų veisti ir puoselėti širdį pavergusias vieną dieną žydinčias gėles. Pats vaikinas juokauja, kad jam įkando viendienių vabalas, o susirgus ši liga nebepagydoma.

„Visa tai prasidėjo maždaug prieš 10 metų – gyvenome Kaune, nedideliame sklypely. Buvo žemės, ten pradėjau kapstytis, kaimynė davė porą augalų ir jais pradėjau dirbti. Pamačiau, kad man labai patinka vienadienės, ir tada pradėjau ieškoti įdomesnių, kas labiau patikdavo. Viskas po truputį rutuliojosi, rutuliojosi, susipažinau su selekcininku Liutkevičiumi, vėliau sekė Markevičius ir viskas taip po truputį išaugo į tai, kas yra dabar“, – pasakoja E. Misiukevičius.

Už viendienių tyrimus jaunųjų mokslininkų konkursų apdovanojimus Edvinas ėmė skinti dar būdamas vienuoliktokas, o šiandien jis – Lietuvos gėlių selekcininkų draugijos valdybos pirmininkas, sulaukęs ir tarptautinio pripažinimo.

Daugiau apie jaunojo gėlių selekcininko kasdienybę – reportaže.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.