Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.04 11:52

V. Tomaševskis į Seimą nekandidatuos, kad partijai išsaugotų europarlamentaro mandatą

BNS 2016.08.04 11:52

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas europarlamentaras Valdemaras Tomaševskis teigia į Seimą nekandidatuosiantis, kad partijai išsaugotų europarlamentaro mandatą.

„Partija nenori prarasti mandato Europos Parlamente. Mums svarbus šitas mandatas, yra didelis įdirbis Europos Parlamente. Dirbu trečioje pagal dydį frakcijoje Europos Parlamente, esu jos signataras, tai auganti frakcija. Paprasčiausiai mes šitos pozicijos ir vietos nenorime prarasti“, – ketvirtadienį BNS sakė politikas.

Sėkmės Seimo rinkimuose atveju V. Tomaševskiui tektų atsisakyti Europos parlamento nario mandato. Apie tai rašė LRT.lt Jis pereitų kitai Lenkų rinkimų akcijos atstovei – Vilniaus rajono merei Marijai Rekst. Anot V. Tomaševskio, partija nenorinti prarasti ir vos prieš pusantrų metų tiesioginiuose merų rinkimuose laimėto mero posto. O ir M. Rekst atsisakius vietos Europos parlamente, ši vieta tuomet atitektų Lenkų rinkimų akcijos sąjungininkų – Rusų aljanso – atstovei Irinai Rozovai.

„Čia buvo toks pagrindinis motyvas. Aš buvau pasirengęs vesti sąrašą. Bet buvo tokie motyvai, mano artimiausi bendražygiai sakė, kad čia nebūtų geras sprendimas“, – teigė V. Tomaševskis.

Jis pabrėžė, kad jo dalyvavimas Seimo rinkimuose pasireikš kitais būdais.

Politikas atmetė prielaidas, kad Seimo rinkimuose jis nedalyvauja, nes nenori prarasti gerokai už Seimo nario didesnės europarlamentaro algos.

„Taip, alga yra didesnė. Alga yra 6 tūkst. eurų, pustrečio karto (didesnė nei Seime – BNS). (...) Visi apie tai žino, čia nėra kokia nors visuomenei nežinoma informacija, bet man asmeniškai šitas motyvas nebuvo motyvas. Aš atėjau į politiką dėl savo įsitikinimų, savo laiku palikau tam tikrą verslą“, – tvirtino V. Tomaševskis.

Jis priminė, kad iš asmeninių santaupų yra apmokėjęs su partijos veikla susijusias išlaidas.

„Aš prieš dvejus metus iš asmeninių santaupų parėmiau partiją ir sumokėjau 254 tūkst. litų, tai yra per 70 tūkst. eurų“, – sakė jis.

„Aš buvau pasirengęs išeiti iš Europos Parlamento. Man Dievas jau davė daug pinigų, aš dalijuosi su žmonėmis, organizacija“, – teigė partijos vadovas.

Liepos 8 dieną V.Tomaševskis buvo patvirtintas Lietuvos lenkų rinkimų akcijos – Krikščioniškų šeimų sąjungos kandidatų sąrašo per Seimo rinkimus lyderiu. Dabar šią vietą užims Lietuvos lenkų rinkimų akcijos - Krikščioniškų šeimų sąjungos frakcijos Seime seniūnė Rita Tamašunienė.

V. Tomaševskis teigė asmeniškai vyksiąs į susitikimus su rinkėjais, kaip partijos pirmininkas dalyvausiąs rinkimų debatuose.

Jis atkreipė dėmesį, kad nėra vienintelis partijos lyderis, nekandidatuojantis į parlamentą. Kandidatų sąrašuose rinkėjai nepamatys ir Darbo partijos lyderio Valentino Mazuronio, „Tvarka ir teisingumo“ vadovo Rolando Pakso. Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos pirmininkas Ramūnas Karbauskis pirmąją vietą kandidatų sąraše užleido nepartiniam Sauliui Skverneliui.

„Žmonės supranta, kad aš nežuvau, aš dirbu. (...) Yra didelis įdirbis, žmonės balsuoja už mūsų komandą“, – BNS sakė V. Tomaševskis, paklaustas, ar jo nedalyvavimas nepakenks rinkimų rezultatams.

Lietuvos lenkų rinkimų akcijos-Krikščioniškų šeimų sąjungos pirmininkas tvirtino manąs, kad rinkimų rezultatai partijai bus geri, jog pavyks kitos kadencijos parlamente turėti 15 vietų vietoj dabartinių aštuonių.

Seimo rinkimai vyks spalio 9 dieną.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi