Lietuvoje

2016.08.04 10:23

Lygių galimybių kontrolierė tirs, ar skiepijant nuo ŽPV nediskriminuojami berniukai

LRT.lt2016.08.04 10:23

Lygių galimybių kontrolieriaus tarnyba gavo skundą dėl Valstybinės ligonių kasos prie Sveikatos apsaugos ministerijos planuojamo nemokamo tik mergaičių skiepijimo nuo žmogaus papilomos viruso (ŽPV).

Skunde nurodoma, kad ši nemokama paslauga turėtų būti suteikiama ir berniukams, kadangi vyrai susiduria su tokia pačia rizika užsikrėsti ŽPV, kaip ir moterys – jie gali tapti viruso nešiotojais ir skleidėjais, o pats virusas gali padidinti varpos vėžio atsiradimo tikimybę.

Lygių galimybių kontrolierė pradėjo tyrimą dėl galimos diskriminacijos lyties pagrindu valstybės ir savivaldybių institucijų ir įstaigų veiklos srityje. Moterų ir vyrų lygių galimybių įstatymas numato valstybės institucijoms pareigą teikiant administracines ar viešąsias paslaugas nepažeisti moterų ir vyrų lygių teisių bei užtikrinti, kad visuose jų rengiamuose ir priimamuose teisės aktuose būtų įtvirtintos lygios moterų ir vyrų teisės. Šios pareigos nevykdymas laikomas lygių galimybių pažeidimu, rašoma pranešime spaudai.

Tarnyba yra gavusi skundų dėl skiepų ir anksčiau. Tuomet į Tarnybą kreiptasi dėl galimos diskriminacijos religijos pagrindu Sveikatos apsaugos ministerijai nustačius privalomąjį vaikų skiepijimą nuo tymų, raudonukės ir poliomielito. Katalikybę išpažįstantys pareiškėjai skundėsi dėl to, kad jų vaikai diskriminuojami, kadangi daugumoje skiepo sudėčių neva yra abortuotų kūdikių ląstelių, o oficialus Katalikų Bažnyčios požiūris į abortus yra neigiamas.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba, – jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.