Lietuvoje

2016.08.03 15:53

Prokuratūra nespręs J. Miliaus likimo jam atostogaujant

BNS2016.08.03 15:53

Spręsti dėl piktnaudžiavimu ir dokumentų klastojimu įtariamo Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovo Jono Miliaus nušalinimo jam išėjus atostogų nėra tikslinga, trečiadienį pranešė Generalinė prokuratūra.

„Atsižvelgdamas į tai, kad Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovas Jonas Milius atostogauja, prokuroras mano, kad šiuo metu netikslinga spręsti klausimą dėl jo nušalinimo nuo pareigų“, – rašoma prokuratūros pranešime.

J. Milius atostogų išėjo nuo trečiadienio. Jis atostogaus iki rugpjūčio pabaigos.

Jam yra skirta kardomoji priemonė – rašytinis pasižadėjimas neišvykti, kuris, anot paties J. Miliaus, galioja iki rugpjūčio 7-osios. Maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui taip pat uždrausta bendrauti su tam tikrais asmenimis.

Prokuratūra teigia, jog šiuo metu galiojantis Baudžiamojo proceso įstatymas leidžia rinkti duomenis apklausiant Seimo narius ir nepanaikinus jiems teisinio imuniteto. Seimo nariui Petrui Garžuliui tyrime suteiktas specialiojo liudytojo statutas. Jis atsisakė duoti parodymus.

Teisėsauga įtaria, kad Maisto ir veterinarijos tarnyba ar jai pavaldžios įstaigos galėjo gauti informacijos iš užsienio apie šaldytų maisto produktų gamintojos „Judex“ produkcijoje rastą listerijos bakteriją, tačiau šį faktą nuslėpė ir nesiėmė veiksmų.

J. Milius jam pareikštus įtarimus vadina juokingais.  

Prokuratūros duomenimis, ikiteisminiame tyrime dėl prekybos poveikiu Specialiųjų tyrimų tarnybos pareigūnai atliko 14 kratų, tris poėmius, įtarimai pareikšti šešiems asmenims.