Lietuvoje

2016.08.03 11:55

A. Zuokas dėl Seimo nario mandato su S. Skverneliu nebesirungs

15min.lt2016.08.03 11:55

Artūras Zuokas paskelbė, kad Seimo rinkimuose nebekandidatuos sostinės Karoliniškių apygardoje, kur jam būtų tekę stoti į kovą su Lietuvos valstiečių ir žaliųjų sąjungos (LVŽS) kandidatu Sauliumi Skverneliu. Vietoje A. Zuoko šioje apygardoje kandidatuos Seimo kontrolierius Raimondas Šukys.

Trečiadienį A. Zuoko vadovaujama Lietuvos laisvės sąjunga (liberalai) išplatino pranešimą, kuriame teigiama, kad buvęs vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos ministras R. Šukys pateikė partijos valdybai prašymą leisti jam kandidatuoti Karoliniškių rinkimų apygardoje, „kai tik LVŽS oficialiai paskelbė, kad šioje apygardoje į Seimą kandidatuos ir S. Skvernelis“.

„Partijos valdyba R. Šukio prašymą patvirtino. Jo noras kandidatuoti toje pačioje apygardoje kaip ir S. Skvernelis buvo viena iš sąlygų mums aptariant bendradarbiavimo su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais) sąlygas. Gerbiu šį jo sprendimą, o pats grįšiu į Senamiesčio vienmandatę, kurioje jau esu kandidatavęs. Ž. Šilgalis kandidatuos Fabijoniškių apygardoje, kurioje kandidatavo ir 2012 m. rinkimuose”, – pranešime cituojamas A. Zuokas.

„Sutikdamas kandidatuoti su Lietuvos laisvės sąjunga (liberalais) pageidavau būti iškeltas toje rinkimų apygardoje, kurioje kandidatuos buvęs Policijos generalinis komisaras ir vidaus reikalų ministras S. Skvernelis. Noriu susiremti su S. Skverneliu kaip buvęs vidaus reikalų ministras su buvusiu vidaus reikalų ministru. Iš tikrųjų, Karoliniškių apygardą galima pavadinti buvusių vidaus reikalų ministrų apygarda, kadangi joje paskelbė kandidatuosiantis ir Juozas Bernatonis. Manau, kad mes visi trys tikrai turėsime apie ką padiskutuoti, ypač apie asmeninę atsakomybę, nuo kurios S. Skvernelis visuomet sėkmingai bėgdavo”, – pranešime cituojamas R. Šukys.

Jis priminė Skuodo rajone 2007 m. girto policijos pareigūno sukeltą avariją, kai žuvo trys mažamečiai vaikai, Igorio Molotkovo gaudynių istoriją, po kurių, anot R. Šukio, S. Skvernelis neprisiėmė atsakomybės ir neatsistatydino. 2007-aisiais po skaudžios avarijos R. Šukys atsistatydino iš vidaus reikalų ministro pareigų. R. Šukys šį rudenį vyksiančiuose Seimo rinkimuose kandidatuos kaip nepriklausomas Lietuvos laisvės sąjungos (liberalų) kandidatas. R. Šukys tris kartus buvo išrinktas į Seimą, dirbo Seimo pirmininko pirmuoju pavaduotoju, vidaus reikalų ir sveikatos apsaugos ministru.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.