Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.02 20:23

K. Komskiui ir V. Uspaskichui gali tekti atseikėti beveik 300 tūkst. eurų nesumokėtų mokesčių

BNS 2016.08.02 20:23

Neteisėtų pajamų gavimo ir mokesčių vengimo „šešėlis“ krito ant Seimo vicepirmininko „tvarkiečio“ Kęsto Komskio ir europarlamentaro Viktoro Uspaskicho – jie savo turtų negali pagrįsti teisėtomis pajamomis, todėl kartu jiems gali tekti sumokėti beveik 300 tūkst. eurų mokesčių su delspinigiais ir baudomis, antradienį pranešė TV3 „Žinios“.

Politikų turtu dar gali susidomėti Finansinių nusikaltimų tyrimų tarnyba (FNTT). Valstybinė mokesčių inspekcija, atlikusi K. Komskio mokestinį patikrinimą, sako, kad nusikalstamo praturtėjimo įrodyti negali, todėl duomenys FNTT perduoti nebus, nebent patys pareigūnai pradėtų tyrimą.

Mokesčių inspektoriai norėtų, kad V. Uspaskichas, kuris savo įmonėms skolino pinigus, už paskolas gaudavo palūkanų, bet už jas nemokėjo mokesčių, į valstybės biudžetą sumokėtų daugiau negu 200 tūkst. eurų, o K. Komskis – apie 20 tūkst. eurų delspinigių ir baudų.

„Mes patikrinome tris politikus ir dviem yra paskaičiuotos sumos – patikrinimo metu nustatytos papildomos mokėtinos sumos mokesčių virš 260 tūkst. eurų, bet šiuo metu vyksta mokestinis ginčas, mūsų sprendimai nėra įsiteisėję“, – sakė Vilniaus apskrities valstybinės mokesčių inspekcijos Kontrolės departamento direktoriaus pavaduotoja Diana Šalomskienė.

K. Komskis negali paaiškinti, iš kur gavo turto už maždaug 200 tūkst. eurų. Oficialioje deklaracijoje jis nurodo, kad didžiausia jo turto dalį – apie 300 tūkst. eurų – sudaro bankrutavusio „Snoro“ banko akcijos, dar apie 130 tūkst. eurų K. Komskis yra paskolinęs.

Abu politikai mokesčių inspektorių reikalavimus bando užginčyti.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi