Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.02 15:49

Posėdis dėl V. Gapšio neliečiamybės neįvyks

ELTA 2016.08.02 15:49

Trečiadienį neįvyks planuotas Seimo sudarytos laikinosios tyrimo komisijos, sprendžiančios „darbiečio“ Vytauto Gapšio teisinės neliečiamybės klausimą, posėdis.

Kitas komisijos posėdis preliminariai numatytas rugsėjį. Apie tai antradienį informavo laikinosios komisijos pirmininkas „tvarkietis“ Kęstas Komskis. 

Kaip anksčiau yra sakęs šios komisijos pirmininkas K. Komskis, trečiadienį planuota priimti formalų sprendimą dėl Seimo nario mandato atsisakančio V. Gapšio. 

Politikas teigė manąs, kad Seimo sudaryta laikinoji tyrimo komisija neturėtų toliau tirti šios istorijos, tačiau formalų sprendimą priimti būtina. 

„Turime Seimui išvadą paruošti, kad komisija siūlo nutraukti tyrimą dėl to, kad V. Gapšys atsisakė Seimo nario (mandato, – ELTA), ji turi būti formali ir mes turime pateikti Seimui“, – Eltai yra sakęs K. Komskis.

ELTA primena, kad praėjusią savaitę vykusiame Darbo partijos tarybos posėdyje parlamentaras V. Gapšys pranešė atsisakantis Seimo nario mandato. Vyriausiajai rinkimų komisijai pareiškimą apie savo mandato atsisakymą V. Gapšys įteikė pirmadienį. Antradienį VRK svarstys, ar tenkinti šį prašymą. Tiesa, politikas lieka „darbiečių“ rinkimų štabo vadovu ir su jais eina į rinkimus – V. Gapšys Darbo partijos sąraše įrašytas trečiuoju numeriu. 

Generalinis prokuroras Evaldas Pašilis V. Gapšio teisinę neliečiamybę Seimo prašė naikinti esant įtarimams, kad jis „už teisėtą veikimą, vykdant įgaliojimus dviejų koncernui „MG Baltic“ palankių ir finansiškai naudingų politinių sprendimų priėmimą, savo ir kitų naudai pažadėjo, susitarė priimti ir priėmė 25 tūkst. eurų kyšį“. V. Gapšys tai neigia. 

Seimas yra sudaręs laikinąją tyrimo komisiją, kuri iki šių metų rugsėjo 15 d. turėjo nuspręsti, ar patenkinti generalinio prokuroro E. Pašilio prašymą ir panaikinti Seimo nario V. Gapšio teisinę neliečiamybę. Komisijos pirmininku buvo paskirtas „tvarkietis“ K. Komskis.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi