Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.02 15:55

Lietuvos kariuomenė didina indėlį į ES karinę operaciją „Sophia“

LRT.lt 2016.08.02 15:55

Antradienį į Europos Sąjungos (ES) jūrų pajėgų komponento operaciją Viduržemio jūros regione (angl. European Union Naval Force Mediterranean) „Sophia“ išvyko Lietuvos kariuomenės karininkas, kuris kartu su kitu nuo birželio operacijoje dalyvaujančiu Lietuvos kariu tarnaus Italijos karinio jūrų laivyno lėktuvnešyje „Giuseppe Garibaldi“, rašoma pranešime spaudai.

Šie du Lietuvos karininkai tarnybą vykdys iki šių metų pabaigos. Lietuva taip pat yra prisidėjusi prie operacijos „Sophia“, skirdama karininką operacinei vadavietei Romoje (Italija).

Šiuo metu operacijai taip pat rengiasi ir dvi Laivo apžiūros grupės (angl. Vessel Boarding Team), formuojamos iš Karinių jūrų, Sausumos ir Specialiųjų operacijų pajėgų, Karo policijos karių. Pirmoji 12 karių grupė į operacijos rajoną planuoja išvykti šių metų lapkritį, bus priskirti trijų mėnesių tarnybai Vokietijos karinio jūrų laivyno laive. Antroji Laivo apsaugos grupė pirmąją pakeis kitų metų pradžioje.

Seimo nutarimu dėl Lietuvos karinių vienetų dalyvavimo tarptautinėse operacijose į ES karinę operaciją Viduržemio jūros regiono pietų centrinėje dalyje „Sophia“ šiais metais buvo padidintas karių skaičius nuo 5 iki 20, nes Lietuva į šią ES operaciją papildomai skiria štabo karininkus ir Laivo apžiūros grupę (angl. Vessel Boarding Team).

Dalyvavimas tarptautinėse operacijose išlieka svarbi Lietuvos tarptautinių įsipareigojimų tarptautiniam saugumui išraiška ir priemonė stiprinti ES bendrąją saugumo ir gynybos politiką, NATO kolektyvinę gynybą, karinį bendradarbiavimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi