Lietuvoje

2021.07.02 06:41

Pasitikrinkite: mokytojai pateikia fizikos brandos egzamino užduoties atsakymus

atnaujinta 16.38
Ignas Jačauskas, BNS2021.07.02 06:41

Fizikos valstybiniu brandos egzaminu penktadienį baigėsi pagrindinė brandos egzaminų sesija. Nacionalinės švietimo agentūros duomenimis, šį egzaminą laikyti pasirinko 2589 abiturientai ir kiti kandidatai – maždaug šimtu mažiau, nei pernai.

Fizikos brandos egzamino užduotis yra čia.

Uždavinius išsprendė „Alfa klasės“ mokytojai Kasparas Dryžas ir Aurimas Petronis. Jei pastebėsite netikslumų, jie ragina pranešti.

„Egzaminą vertinu kaip standartinį. Galbūt sudėtingiausia egzamino dalis buvo testas, kadangi į kai kuriuos klausimus reikia atidžiai įsiskaityti, o to nepadarius galima lengvai klysti. Antroji ir trečioji egzamino dalis nenustebino, klausimai – labai standartiniai, todėl mokiniai mokyklos kurse jau juos turėjo matyti“, – sakė K. Dryžas.

Egzaminą sudarė trys dalys – 30 testų klausimų, uždaviniai su tiksliu skaičiumi atsakyme, taip pat sudėtingesnio tipo užduotys.

Su fizikos egzamino užduotimi buvo pateikiamas ir formulių, kuriose vartojami mokiniams įprasti žymėjimai be išsamesnių komentarų, rinkinys.

Norintys išlaikyti egzaminą turi surinkti 40 proc. bendrojo kurso klausimų taškų sumos. Egzamino
išlaikymo riba – 16 procentų.

Praėjusiais metais egzaminą išlaikė 94,73 proc. abiturientų, šimto balų įvertinimą gavo 1,61 proc.
laikiusiųjų egzaminą.

Šiemet laikyti egzaminus užsiregistravo 27,7 tūkst. bendrojo ugdymo ir profesinių mokyklų baigiamosios klasės mokinių – penkiais šimtais mažiau, lyginant su praėjusiais metais.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.