Lietuvoje

2016.08.02 11:24

Pašto ženklai pristato ir Lietuvos kulinarinį paveldą

BNS2016.08.02 11:24

Kasmet leidžiami pašto ženklai, kurie kuo tinkamiau reprezentuotų šalį, o prie jų leidimo gali prisidėti ir visuomenė, siūlydama savo objektų ar asmenybių variantus. Būtent gyventojų pasiūlymu išleidžiama pašto ženklų serija, kuri pristato Lietuvos kulinarinį paveldą. Pirmajame šios serijos pašto ženkle vaizduojamas seniausias lietuviškas desertas – agurkai su medumi.

„Mūsų istorijoje yra žinoma, kad šis desertas jau į valgiaraštį buvo įtrauktas ir Lenkijos karaliaus, Lietuvos Didžiojo kunigaikščio Jogailos dvare. Taip pat ir kunigaikščiai Radvilos mėgo šį desertą, taigi ir pasauliui bandome pristatyti šį Lietuvos kulinarinį paveldą. (...) Galbūt užsieniečius sudomins išmėginti ir atrasti tą medaus ir agurkų skonio derinį“, – teigia Lietuvos pašto atstovas Tomas Bašarovas.

Kasmet yra išleidžiamos 25–27 pašto ženklų kolekcijos, o jų pristatymai pirmąją dieną sutraukia pašto ženklų kolekcininkus – filatelininkus.

Filatelininkas Henrikas Kebeikis prisimena, kad pašto ženklus pradėjo kolekcionuoti po Jurijaus Gagarino skrydžio į kosmosą. Jo pašto ženklų kolekcijos yra sulaukusios pasaulinio pripažinimo, pavyzdžiui, Kalugoje eksponuota kosmoso paroda, kurią galėjo pamatyti ir Vilniaus centrinio pašto lankytojai, sulaukė ypatingo dėmesio – ekspoziciją buvo prašoma parduoti.

Daugiau apie šią pašto ženklų seriją ir pašto ženklų kolekcionavimą – reportaže.

Gaisras Kaune
9
2021.05.07 11:55

Milžiniškas gaisras Kaune užgesintas: užsiliepsnojo metalo atliekos, didelis dūmų kamuolys buvo matomas iš toli

užterštas vanduo galimai tekėjo į Nemuną; atnaujinta 19.00
9
Saulius Skvernelis
2021.05.07 09:27

Skvernelis: rengiamas partnerystės įstatymas iš esmės įteisintų vienalyčių santuoką

palaiko „Šeimos maršo“ idėją; atnaujinta 17.18
Ingrida Šimonytė
Klaipėdos ritmas 23