Lietuvoje

2016.08.02 20:21

P. Gražulis sako, kad teisėsauga jį įtaria papirkimu

BNS, Birutė Davidonytė, DELFI.lt2016.08.02 20:21

Seimo narys Petras Gražulis sako, kad teisėsauga jį įtaria Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos atstovų papirkimu, su parlamentaru siejamoje įmonėje galimai aptikus listerijos bakteriją ir bandant dėl to išvengti nuobaudų. „Tie patys yra kaltinimai. Listerija, nuodijimas žmonių, po to papirkimas, mano įtaka Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybai“, – žurnalistams Generalinėje prokuratūroje antradienį sakė P. Gražulis, kuris buvo apklaustas specialiuoju liudytoju.

„Neturiu ko slėpti, esu linksmas, nusiteikęs karingai, žinau, kad neėmiau kyšio ir sakau, kad tai priešrinkiminė politinė provokacija“, – atvykęs į prokuratūrą kalbėjo P. Gražulis

Tačiau apklausiamas politikas atsisakė duoti parodymus.

Politikas prašė patikrinti jį melo detektoriumi: „Aš prašysiu, kad mane patikrintų melo detektoriumi, taip pat prašysiu, kad būtų išviešinti mano pokalbiai ir pono J. Miliaus ir dar „Judex“ administracijos. Bet mes sėdėjome visi pas poną Milių, taigi prašau, išviešinkite“, – kalbėjo P. Gražulis.

P. Gražulis pateikė neįtikėtiną versiją, kam buvo reikalingi „Judex“ koldūnai: „Girdžiu jau trečią versiją, pirmiausiai, kad aš daviau pinigus Miliui iš „Judexo“ paėmęs, antra versija, kad aš pridengiau „Judex“, kad galėtų tručinti tautą. O žinote, kokia iš tikrųjų yra versija, bet nenoriu garsiai sakyti – sužlugdyta tarptautinė operacija kartu su Amerikos žvalgyba ruošta, visais šitais koldūnais, užkrėstais listerija norėjome ištručinti Rusijos kariuomenę visą, kad nebūtų problemų. Bet atskleidė Prezidentė su specialiosiomis tarnybomis ir sužlugdė.“

Apklaustas specialiuoju liudytoju 

Pagal Lietuvos įstatymus, specialiaisiais liudytojais apklausiami asmenys, kai yra duomenų apie jų padarytą nusikaltimą, bet jų nepakanka, kad būtų galima pareikšti įtarimus.

Nuo oficialių įtarimų pareiškimo P. Gražulį šiuo metu saugo parlamentaro teisinė neliečiamybė.

Teisėsauga tiria įtarimus, kad su P. Gražuliu susijusi įmonė siekė papirkti pareigūnus, bandydama išvengti nuobaudų. Įtarimai byloje yra pareikšti Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui Jonui Miliui.

P. Gražulis neslepia, kad su J. Miliumi yra kalbėjęs apie Kauno bendrovės „Judex“ produkcijoje galimai rastą listerijos bakteriją, bet tikina nepadaręs nieko neteisėto.

„Čia yra politinė, priešrinkiminė provokacija prieš mane“, – žurnalistams prieš apklausą sakė P. Gražulis.

Jis teigė neketinantis atsisakyti Seimo nario mandato, jeigu teisėsauga kreiptųsi į parlamentą, prašydama panaikinti jo teisinę neliečiamybę.

Apie „Judex“ produkcijoje rastą listerijos bakteriją, kuri gali būti ir nežalinga, ir mirtinai pavojinga žmogaus sveikatai, yra pranešusios Rusijos tarnybos. Po tų pranešimų „Judex“ eksportas į Rusiją nutrūko, o P. Gražulis tai siejo su jos paskelbtu embargu maistui iš Europos Sąjungos (ES).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt
Tomas Vytautas Raskevičius
Išskirtinis interviu 11