Lietuvoje

2013.03.27 09:47

LRT generaliniu direktoriumi perrinktas Audrius Siaurusevičius

LRT taryba nusprendė, kad artimiausius penkerius metus Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) ir toliau vadovaus Audrius Siaurusevičius. Tai pirmasis LRT vadovas, kurį LRT tarybą perrinko antrai kadencijai.  

LRT taryba nusprendė, kad artimiausius penkerius metus Lietuvos nacionaliniam radijui ir televizijai (LRT) ir toliau vadovaus Audrius Siaurusevičius. Tai pirmasis LRT vadovas, kurį LRT tarybą perrinko antrai kadencijai.

Tolimesni žingsniai, kaip aš sakiau po praėjusio konkurso prieš penkerius metus, evoliucija, bet ne revoliucija. Tęstinumas yra svarbiausia. Mes esame gerame kelyje. Visuomeninis transliuotojas turi išlikti alternatyva masiniam skoniui, kurti produkciją, kuri turi išliekamąją vertę, o kartu, aišku, ir konkuruoti rinkoje. Galvoju, kad sunkiausi LRT laikai jau praeityje, galime šviesiau žvelgti į ateitį“, – antradienį po LRT tarybos sprendimo sakė A. Siaurusevičius.

A. Siaurusevičius žadėjo toliau ieškoti būdų optimizuoti veiklą. „Priminsiu, kad nuo 2009 m. sausio 1-os iki 2010 m. gruodžio 31-os LRT sąnaudos buvo sumažintos 30 mln. litų. Tai rezultatas, kuriuo galiu didžiuotis, ir galiu didžiuotis žmonėmis, kurie tą atlaikė“, – tvirtino LRT vadovas.

A. Siaurusevičius džiaugėsi, kad jau dveji metai iš eilės nacionalinis transliuotojas dirba pelningai. 2012 m. neaudituotas pelnas – beveik 2 mln. Lt. „Tačiau, kaip sakau, tai džiaugsmas pro ašaras, nes pelnas visų pirma skiriamas krizės laikų įsiskolinimams grąžinti. Tai  mums nebeleidžia kurti ambicingesnės programos, dėl to kultūros kanalas praktiškai be originalių laidų“, - apgailestavo S. Siaurusevičius.    

A. Siaurusevičius tapo pirmuoju LRT generaliniu direktoriumi, kuris perrinktas antrai kadencijai. „Man tai didžiulė garbė ir atsakomybė. Galų gale, kaip aš sakau, ačiū Dievui išsivadavome iš to laikotarpio – nuolatinės generalinių direktorių kaitos. Bet koks stabilumas šiek tiek yra geriau nei, sakykime, nežinomybė. Tas, aišku, svarbu ne kiek vadovams, kiek svarbu kolektyvui psichologiniam klimatui“, - kalbėjo A. Siaurusevičius.

Pagal taisykles, tam, kad būtų išrinktas LRT generalinis direktorius, už jį turi balsuoti ne mažiau 7 iš 12 tarybos narių. 

Balandžio 1 d. baigiasi LRT generalinio direktoriaus A. Siaurusevičiaus kadencija. Antradienį LRT taryba susitiko su visais kandidatais į generalinio direktoriaus postą. 

Į LRT vadovo postą pretendavo žurnalistas ir komunikacijos ekspertas Edvinas Butkus, televizijos laidų prodiuseris Saulius Jakutavičius, Nepriklausomybės akto signataras, šiuo metu JAV pilietis Virgis Pikturna, žurnalistė Liudvika Pociūnienė, Lietuvos žurnalistų sąjungos pirmininkas Dainius Radzevičius, LRT generalinis direktorius Audrius Siaurusevičius ir ERGO draudimo bendrovės rinkodaros vadovas Irmantas Šerys.

Viešąjį konkursą eiti nacionalinio transliuotojo generalinio direktoriaus pareigas LRT taryba paskelbė vasario pradžioje.

Šiuo metu tarybai laikinai vadovauja Nacionalinės dailės galerijos vadovė, dailėtyrininkė L. Jablonskienė. Tarybai taip pat priklauso Kauno arkivyskupijos atstovas spaudai Darius Chmieliauskas, Mokyklų tobulinimo centro direktorė Eglė Pranckūnienė, žurnalistai Liudvikas Gadeikis ir Edmundas Ganusauskas, verslo konsultantas Tomas Eitutis, humanitarinių mokslų daktarė Gražina Daunoravičienė, Vilniaus universiteto Žurnalistikos instituto direktorius profesorius Žygintas Pečiulis, ISM Vadybos ir ekonomikos universiteto docentė Zina Gaidienė, Vilniaus universiteto Teisės fakulteto Viešosios teisės katedros docentė Giedrė Lastauskienė, ilgametis politikas Česlovas Juršėnas ir Lietuvos meno kūrėjų asociacijos vadovas Kornelijus Platelis. Pastarasis antradienį taryboje pakeitė į LRT vadovus pretenduojantį D. Radzevičių.