Lietuvoje

2016.08.01 21:37

Siūloma didinti baudas už nesaugų elgesį vandenyje ir ant ledo

BNS2016.08.01 21:37

Vidaus reikalų ministerija (VRM) parengė pataisas, kurios smarkiai padidintų baudas už maudynes apsvaigus nuo alkoholio ar narkotikų bei nesaugų elgesį ant ledo.

Dabar įstatymas numato baudas nuo 16 iki 60 eurų už pirmą ir nuo 60 iki 140 eurų už pakartotinį nesaugaus elgesio vandenyje ar ant ledo atvejį.

Jei būtų priimtos siūlomos pataisos, baudos už pirmą pažeidimą siektų nuo 100 iki 500 eurų, o prasižengus pakartotinai grėstų bauda nuo 500 iki 900 eurų.

Kartu VRM siūlo didinti baudas už alkoholio vartojimą viešose vietose ar neblaivaus asmens pasirodymą viešoje vietoje. Dabar maksimali bausmė už pirmą tokį pažeidimą siekia 30 eurų, ją siūloma didinti iki 100 eurų. Pakartotinis pažeidimas užtrauktų baudą iki 200 eurų.

Anot VRM dabar numatytos baudos „neleidžia pasiekti administracinės nuobaudos tikslų“. Siūlymas didinti baudas už nesaugų elgesį vandenyje ir ant ledo taip pat grindžiamas didelėmis gelbėjimo darbų organizavimo ir vykdymo išlaidomis.

„Nepaisant pastaraisiais metais nežymiai sumažėjusio nuskendusių žmonių skaičiaus, būtina pažymėti, kad kasmet pasitaiko tokių rezonansinių atvejų, kaip, pavyzdžiui, 2016 m. sausio 31 d. įvykis, kai Kuršių mariose atskilo didelė ledo lytis su žvejais – ugniagesiai gelbėtojai valtimi į krantą perkėlė 48 žmones (pažymėtina, kad dalis išgelbėtų žvejų iškart po nelaimės pakartotinai lipo ant ledo)“, – aiškina ministerija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.