Lietuvoje

2013.03.27 09:41

S. Skvernelis: negalima daryti išvadų apie policijos darbą iš vienos situacijos

ELTA 2013.03.27 09:41

Policija pripažįsta savo kaltę dėl neatvykimo į iškvietimą Klaipėdos rajone, kai girtas vyras nužudė keturių vaikų motiną, tačiau neteisinga vertinti policijos darbą pagal vieną įvykį, sako generalinis komisaras Saulius Skvernelis.  

Policija pripažįsta savo kaltę dėl neatvykimo į iškvietimą Klaipėdos rajone, kai girtas vyras nužudė keturių vaikų motiną, tačiau neteisinga vertinti policijos darbą pagal vieną įvykį, sako generalinis komisaras Saulius Skvernelis.

„Tikrai neneigiame savo kaltės, tačiau viską suversti į vieną situaciją tikrai būtų neteisinga. Policija reaguoja į įvykius“, – antradienį Seime atsakydamas į Seimo narių klausimus sakė policijos generalinis komisaras.

S. Skvernelio teigimu, policijai trūkstant pinigų ji yra priversta skirstyti iškvietimus pagal kategorijas ir pasirinkti, kur vykti. Jis sakė, kad dėl įvykio Klaipėdos rajone pradėtas ikiteisminis tyrimas, tačiau pabrėžė, kad pareigūnų pareigų neatlikimas nebuvo piktybinis veiksmas.

S. Skvernelis sakė nesutinkantis su kaltinimais, kad per daug pareigūnų dirba keliuose. Pasak jo, dėmesys turi būti skiriamas visoms viešojo saugumo sritims, o pašalinus pareigūnus iš kelių nelaimių padaugėtų.

Atsakydamas į klausimus apie pareigūnų korupciją ir dalyvavimą nusikalstamose veikose generalinis komisaras sakė, kad Policijos imuniteto valdyba pradėjo 86 ikiteisminius tyrimus pareigūnų atžvilgiu. Jo teigimu, tai, kad policija valosi iš vidaus, yra jos stiprybės požymis.

„Tokių policijos pareigūnų nusikaltimų išaiškinimas nėra policijos darbo brokas. Slėpimas arba nenoras išsiaiškinti būtų darbo brokas“, – sakė S. Skvernelis.

Generalinis komisaras teigė, kad negalima kaltinti policijos vadovų, kurie neskuba atleisti nusikaltimais įtarimų pareigūnų, pabrėždamas, kad prieš tai jų kaltė turi būti įrodyta.

„Negalime žmogaus atleisti be kaltės, kaltė turi būti įrodyta. Mes tikrai negalime policijos vadovų kaltinti ir atmušti jų norą ir ryžtą sistemą išvalyti“, – sakė generalinis komisaras.

Policijos vadovas prašė Seimo priimti praėjusios Vyriausybės pateiktą Policijos veiklos įstatymą, kurio projektas šiuo metu pateiktas Seimui. Anot jo, toks įstatymas, numatantis pareigūnų motyvavimą, padėtų užtikrinti kokybiškesnį pareigūnų darbą.

„Nors bizūnas sukasi, tačiau šiandien aš neturiu to meduolio, kurį doriems, sąžiningiems pareigūnams galėčiau pasiūlyti. Tai yra skaudžiausia“, – pabrėžė generalinis komisaras.

Įstatymo priėmimas, pasak jo, leistų vykti tolesnei policijos reformai.

„Man dabar reikia žiūrėti ir į visuomenę, kuriai mes tikrai ne visą laiką tinkamas paslaugas suteikiame, ir, nepamirškime, kad už mano nugaros yra vienuolia tūkstančių darbuotojų, devyni su puse tūkstančio pareigūnų, per du tūkstančius karjeros darbuotojų, kurie nori gyventi, nori pragyventi, turi išlaikyti šeimas“, – sakė S. Skvernelis.