Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.01 16:33

Visagino merei už neatvykimą į apklausas skirta 760 eurų bauda

BNS 2016.08.01 16:33

Panevėžio apygardos prokuratūra skyrė 760 eurų baudą korupcija įtariamai Visagino merei Daliai Štraupaitei, nes ši kviečiama neatvyko į apklausas.

D. Štraupaitės bylos tyrimas eina į pabaigą. Bylos duomenimis, merė įtariama gavusi kyšių iš verslininkų iš viso beveik už 15,4 tūkst. eurų.

Tyrimą kontroliuojanti prokurorė Aurelija Gališanskytė BNS sakė, kad D. Štraupaitė nuo birželio 23 iki liepos 7 dienos aštuonis kartus kviesta į apklausas Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) Panevėžio skyriuje.

Liepos 22 dieną priimtą nutarimą merė apskundė aukštesniam prokurorui. Jeigu jo sprendimas merės netenkins, bus galima rašyti skundą teismui.

„Dėl ko neatvyko į apklausas? Jos motyvas – atsižvelgiant į advokato užimtumą bei į tai, kad ji gali atvykti tik kartą per savaitę. Paaiškinimai buvo pateikti ne iš karto, o kada paklausė tyrėjas, kodėl taip yra. Be to, Baudžiamojo proceso kodekse numatyta norma, jog, jeigu pasirinktas advokatas tris dienas negali dalyvauti procese, tada siūloma įtariamajam ieškoti kito advokato. Jei nesusiranda, skiriamas kitas“, – sakė prokurorė.

Pasak A. Gališanskytės, D. Štraupaitė yra išreiškusi norą duoti parodymus, naudojasi šia teise, tačiau atvykti duoti parodymų turi ne kada nori, o kada kviečiama.

Po baudos skyrimo merė atvyko į apklausą, tačiau atsisakė duoti parodymus, motyvuodama, kad yra apskundusi prokurorės nušalinimą nuo tyrimo ir skundas nėra išnagrinėtas.

Šioje byloje iš viso yra trys įtariamieji. Jiems įteikti galutiniai įtarimai. Kiti įtariamieji be D. Štraupaitės – verslininkai.

Visagino politikė pernai kelis mėnesius buvo nušalinta nuo merės pareigų, bet rugpjūtį Panevėžio apygardos teismas ją grąžino į pareigas. Teismas nusprendė, kad eidama pareigas merė negali daryti poveikio, kuris kenktų tyrimui.

Tyrimo pradžioje D. Štraupaitė kurį laiką buvo suimta, o paleidus ją į laisvę, tyrėjams buvo sunku ją pasikviesti į apklausas, nes ji pateikdavo medikų pažymą, kad tą savaitę negalės atvykti. Tikrintojai nenustatė, kad medikai, išduodami šias pažymas būtų padarę šiurkščių pažeidimų.

Įtariama, kad verslininkai davė kyšių už tai, jog D. Štraupaitė sudarytų palankias sąlygas kai kurioms įmonėms laimėti viešųjų pirkimų konkursus bei tarpininkautų dėl atliktų darbų priėmimo.

Pati D. Štraupaitė kaltę neigia ir tikina, kad įtarimai jai pateikti siekiant susidoroti per savivaldos rinkimus. Jos narystė Lietuvos laisvės sąjungoje buvo sustabdyta. Dabar ji yra šios partijos kandidatė į Seimą. Pernai kovo mėnesį tiesioginiuose merų rinkimuose D. Štraupaitė surinko per 53 proc. balsų.

Aš kyšio ir jokių pinigų neėmiau, kai artėja rinkimai, prasideda šou

D. Štraupaitė BNS sakė, kad su savo advokatu Jovitu Elzbergu dalyvavusi visose apklausose, kurios buvo suderintos su ja ir advokatu. Į apklausas atvyksta du kartus per savaitę.

„Tyrimas vyksta ilgai – dvejus metus. Nežinau, kodėl taip ilgai. Aš sirgau po kalėjimo. Dabar nori gauti viską per savaitę. Kodėl dvejus metus negalėjo manęs kviesti į apklausas? Todėl, kad prasidėjo rinkimai. Kodėl pavasarį nekvietė?“ – stebėjosi D. Štraupaitė.

Ji sakė norinti pateikti pareigūnams informaciją ir pateikti didelės apimties medžiagą, kuri paneigtų jai pareikštus įtarimus.

Merė teigė, kad savo kaltės nepripažįsta. Ji tvirtino, jog niekada joks verslininkas nedavė kyšio nei litais, nei eurais, ji pinigų nereikalavo.

„Byla yra politinis užsakymas, ji yra sukurpta. Aš buvau uždaryta į kalėjimą, padarytas šou. Kai artėja rinkimai, prasideda šou“, – sakė D. Štraupaitė.

Ji mano, kad prokurorė jai jaučia neapykantą ir bus prašoma atlikti tarnybinį patikrinimą.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi