Lietuvoje

2013.03.27 09:44

D. A. Barakauskas nežino, ar partija jį palaiko

Vidaus reikalų ministras, „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas antradienį aiškinosi Seime. Į raštu pateiktus klausimus atsakyti turėjo ir generalinis policijos komisaras Saulius Skvernelis.  

Vidaus reikalų ministras, „tvarkietis“ Dailis Alfonsas Barakauskas antradienį aiškinosi Seime. Į raštu pateiktus klausimus atsakyti turėjo ir generalinis policijos komisaras Saulius Skvernelis.

Ministras pareiškė palaikantis generalinį komisarą, bet prasitarė nežinantis, ar jo partija yra tos pačios nuomonės.

Pirmasis į Seimo tribūną žengė ministras. Pagrindine policijos problemų priežastimi jis įvardijo finansinių ir žmogiškųjų išteklių trūkumą. Esą Andriaus Kubiliaus Vyriausybės laikais policijos finansavimas sumenko net ketvirtadaliu, o asignavimai turto įsigijimui – arti 80 proc.

Policijos pareigūnų skaičiaus mažėjimą jis vadino „katastrofišku“.

Ministro teigimu, nusikalstamų veikų ištyrimo rodikliai nėra žemi ir netgi auga. „Tokio didelio išaiškinamumo lygio nebuvo per visą nepriklausomybės laikotarpį“, - kalbėjo D. A. Barakauskas.

Atsakydamas į klausimą dėl policijos vadovų veiklos, ministras teigė, kad tai ne jo kompetencija. Tačiau jis nedviprasmiškai pareiškė palaikantis dabartinį generalinį komisarą.

„Jokių pretenzijų šitoje situacijoje aš neturiu. Pagrindinė problema yra tai, ką aš išvardijau pirmame punkte“, – pasitikėjimą S. Skverneliu deklaravo D. A. Barauskas.

Po ministro monologo į tribūną žengė generalinis komisaras.

S. Skvernelis pirmiausiai ėmėsi Seimo narių klausimų apie policijos pareigūnų korupciją ir jų galimą dalyvavimą nusikalstamose veikose.

Pasak jo, policijos Imuniteto valdyba pradėjo 86 ikiteisminius tyrimus pareigūnų atžvilgiu, nutraukta 14 tyrimų. S. Skvernelio žodžiais, tyrimai dėl pareigūnų nusikaltimų – ne sistemos silpnybės, o jos stiprumo požymis. Esą pavyko sukilti prieš metų metus vyravusį požiūrį, kad policija saviškių neliečia.

Kalbėdamas apie įvykius Klaipėdos rajone, kai girtas vyras nužudė keturių vaikų motiną, o policija į iškvietimą neatvyko, generalinis komisaras pakartojo, kad dėl pareigūnų pareigų neatlikimo vykdomas ikiteisminis tyrimas. „Tačiau tai nėra piktybinis veiksmas“, - pažymėjo S. Skvernelis.

„Tikrai neneigiame šitoje vietoje savo kaltės. (...) Bet viską suversti į šitą vieną situaciją būtų neteisinga“, - pridūrė generalinis komisaras.

Ministras nežino, ar partija palaiko komisarą

Opozicijos lyderis Andrius Kubilius vidaus reikalų ministro klausė, ar jo partija, kaip ir jis pats, palaiko generalinį komisarą. Ministras atskleidė nežinantis, kaip S. Skvernelį vertina kiti „tvarkiečiai“.

„Gerbiamas opozicijos lyderi, jūsų klausimas yra, na, tiesiog reikalaujantis iš manęs atsakyti, apie ką aš tikrai nežinau“, - atsakė D. A. Barakauskas.

Ministras teigė buvęs skirtas partijos, bet negalintis už ją kalbėti. „Aš esu skirtas partijos. Ir visi darbai tikrai yra dirbami su policijos generaliniu komisaru. Aš tikrai negaliu atsakyti, ką jūs turite omeny, nes tokios informacijos neturiu“, – sakė politikas.

Jį gelbėti bandė „tvarkietis“ Andrius Mazuronis, A. Kubiliui viešai pareikšdamas, kad generaliniu komisaru galbūt abejoja kai kurie „Tvarkos ir teisingumo“ partijos frakcijos nariai, bet ne visa frakcija.