Naujienų srautas

Lietuvoje2016.08.01 20:03

P. Gražulis teigia netekęs 9 tūkst. eurų ir kompiuterio

Po kratos savo darbo kabinete Seime „tvarkietis“ Petras Gražulis pasigedo kompiuterio ir 9 tūkst. eurų.

Pirmadienį jis į parlamentą iškvietė policijos pareigūnus ir parašė pareiškimą dėl vagystės.

„Atėjau po kelionės į savo kabinetą ir pasigedau kompiuterio procesoriaus ir pinigų. Dabar policija yra kabinete, rašau pareiškimą“, – BNS sakė Seimo narys.

Jis neatmetė galimybės, kad kompiuteris ir pinigai paimti per praėjusią savaitę jo kabinete atliktą kratą, tačiau jis joje nedalyvavo, todėl nežino, ar kas nors buvo paimta.

„Nemačiau kratos protokolo, todėl nežinau, ar pavogė, ar paėmė per kratą“, – BNS sakė parlamentaras.

Manė, kad pinigai saugūs

Seimo narys teigė kabinete laikęs 9 tūkst. eurų, nes pinigus laikyti Seimo viešbutyje, kuriame gyvena, nėra saugu. Ten buvusi ne viena vagystė.

Seimo kanclerė Daiva Raudonienė BNS pirmadienį sakė buvusi informuota, kad parlamente lankosi policijos pareigūnai.

„Policija atliks ikiteisminį tyrimą ir paaiškės, ar buvo vagystė, ar ne“, – sakė ji.

Parlamento kanceliarija turi kratos P. Gražulio kabinete protokolą, tačiau jo turinio D. Raudonienė teigė negalinti atskleisti, nes tai ikiteisminio tyrimo duomenys. Seimo kanceliarijos atstovas dalyvavo atliekant kratą parlamentaro kabinete.

Į Seimą iškviesti policijos pareigūnai BNS patvirtino priėmę P. Gražulio pareiškimą dėl dingusių daiktų.

Vilniaus apskrities vyriausiasis policijos komisariato atstovas Paulius Radvilavičius BNS sakė, kad pirmadienį apie 10 valandą parlamentaras P. Gražulis telefonu pranešė policijai, kad savaitės laikotarpiu, kai jo nebuvo darbo vietoje, savo Seimo nario kabinete pasigedo jame laikytų 9 tūkst. eurų. Seimo narys policijai teigė, jog pinigai galėjo dingti tuo metu, kai jo kabinete praėjusį ketvirtadienį buvo atliekamos kratos.

Šiuo metu policija tikrina informaciją, į Seimą yra atvykę kriminalistai. Ikiteisminis tyrimas kol kas nepradėtas.

Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) atstovė Ramunė Paukštienė BNS sakė, kad per kratą P. Gražulio kabinete nepaimta pinigų.

„Jokie pinigai paimti nebuvo“, – sakė ji.

R. Paukštienės teigimu, kratą stebėjo Seimo kanclerės pavedimu paskirti parlamento darbuotojai, buvo daroma vaizdinė medžiaga.

Prokuratūra situacijos nekomentuoja.

Paklaustas, kodėl darbe laikė tokią sumą, P. Gražulis aiškino, kad visi turi teisę ne banke laikyti pinigus. „Kiek bankų bankrutavę, „Snoras“, „Ūkio bankas“, kiti. Pasitikėjimo didelio nėra, banke laikau einamosioms išlaidoms“, – sakė jis.

„Gal visa tai bus paimti prokuratūros? Gal be reikalo jaudinuosi. Gal jiems STT pareigūnai atnešė, gal jie yra užfiksuoti“, – svarstė jis. Parlamentaras taip pat pasipiktino, kad kratą bute darę pareigūnai iš jo gyvenamosios vietos padarė kiaulidę: „Butą radau suverstą kaip po karo.“ Tačiau iš gyvenamųjų patalpų, anot P .Gražulio, niekas paimta nebuvo.

„10 val. 16 min. gautas pranešimas, kad per savaitę, kai pranešėjo nebuvo darbo vietoje, Gedimino g. 53, kabinete nr. 124, dingo 9 tūkst. eurų“, – 15min teigė Vilniaus apskrities VPK atstovas Paulius Radvilavičius.

Norėjo išvengti nuobaudų?

Ketvirtadienį po paklausos VMVT vadovui J. Miliui prokurorai pateikė įtarimus piktnaudžiavus tarnyba. Iš viso šioje byloje įvairiais nusikaltimais įtariami 6 asmenys. Iš STT išplatintos informacijos galima manyti, jog teisėsauga įtaria, kad „Judex“ vadovai, norėdami, kad įmonė išvengtų nuobaudų, kurios paprastai yra taikomos aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ar kitus pažeidimus, savo neteisėtų tikslų siekė papirkdami įvairius atsakingus specialistus arba asmenis, galinčius tokiems specialistams daryti poveikį.

Neoficialiomis žiniomis, teisėsauga aiškinasi įtarimus, kad VMVT ar jai pavaldžios institucijos galėjo gauti iš kitų kompetentingų žinybų informacijos apie listerijos (Listeria monocytogenes) rūšies bakterijos užkratą kai kuriuose „Judex“ gaminiuose, tačiau šį faktą esą nuslėpė ir, įtariama, nesiėmė veiksmų.
 

Kratos P. Gražulio darbo ir gyvenamojoje vietoje atliktos atliekant ikiteisminį tyrimą dėl prekybos poveikio. STT praėjusią savaitę pateikė įtarimus Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos vadovui Jonui Miliui ir dar penkiems asmenims.

BNS žiniomis, teisėsauga tiria, ar Maisto ir veterinarijos tarnyba ar jai pavaldžios įstaigos galėjo gauti informacijos iš užsienio kompetetingų žinybų apie šaldytų maisto produktų gamintojos „Judex“ produkcijoje rastą žmonių sveikatai pavojingos listerijos bakterijos užkratą, tačiau šį faktą nuslėpė ir, įtariama, nesiėmė veiksmų.

Anot STT, teisėsaugos turimi duomenys leidžia įtarti, kad maisto produktus gaminančios bendrovės vadovai, norėdami, kad įmonė išvengtų nuobaudų, kurios paprastai yra taikomos aptikus darbų saugos, pakavimo, ženklinimo, higienos ar kitus pažeidimus, savo neteisėtų tikslų siekė papirkdami įvairius atsakingus specialistus arba asmenis, galinčius tokiems specialistams, pareigūnams daryti poveikį.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi