Lietuvoje

2016.08.01 14:53

Kariūnams suteiktas leitenanto laipsnis

LRT RADIJAS, LRT.lt2016.08.01 14:53

Prezidentė Dalia Grybauskaitė 42 Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos kariūnams suteikė pirmąjį karininko – leitenanto – laipsnį. 38 vaikinai ir 4 merginos prisiekė ištikimai tarnauti Lietuvos valstybei.

Iškilmingoje ceremonijoje šalies vadovė pabrėžė, kad į karininkų gretas įsilieję jauni žmones prisiima išskirtinę atsakomybę už Lietuvą, jos ateitį ir valstybingumą.

„Priesaikos žodžiais susiejote savo likimą su valstybės likimu – jos gynyba ir saugumu. Tai – vienas didžiausių ir garbingiausių įsipareigojimų Tėvynės labui ir kartu labai aiški užduotis. Jūs turėsite tapti vadais, kurių garbingumas, drąsa ir ryžtas bus įkvepiantis pavyzdys visiems kariams“, – sakė prezidentė.

Šalies vadovės teigimu, pasaulyje kylant sudėtingiems saugumo iššūkiams Lietuva privalo išlikti budri, nuosekliai stiprinti savo karines pajėgas, gynybinę parengtį ir kartu su NATO sąjungininkais saugoti stabilumą euroatlantinėje erdvėje bei taikų žmonių gyvenimą.

Pagal Lietuvos kariuomenės tradicijas, ceremonijoje prezidentė kardu palietė kiekvieno karininko antpetį ir įpareigojo juos garbingai tarnauti tėvynei. Šalies vadovė jauniesiems karininkams taip pat palinkėjo būti vertiems Tėvynės didvyrių atminimo ir pratęsti ištikimybę jų idealams bei geriausioms kario savybėms. 

Išleidžiama 23-ioji Lietuvos karo akademijos laida, kurios 39 absolventai studijavo pagal Bazinio karinio rengimo programą ir įgijo pėstininkų būrio vado kvalifikaciją ir bakalauro kvalifikacinį laipsnį.

Du kariūnai studijavo pagal bendrą Generolo Jono Žemaičio Lietuvos karo akademijos ir Vilniaus Gedimino technikos universiteto Antano Gustaičio aviacijos instituto Bazinio oro pajėgų karininkų karinio rengimo programą.

Šiais metais Jūrų laivavedybos bakalauro studijas baigė pirmasis Karo akademijos auklėtinis, mokęsis Lietuvos aukštojoje jūreivystės mokykloje Klaipėdoje. Karininkas savo tarnybą pradės Karinėse jūrų pajėgose.