Lietuvoje

2021.06.30 11:38

Sunkiau besimokančiųjų vasaros stovyklas rengs pusšimtis įstaigų

Ignas Jačauskas, BNS2021.06.30 11:38

Nemokamas temines vasaros stovyklas, skirtas mokymosi sunkumų patyrusiems moksleiviams, šalyje rengs per pusšimtis įstaigų.

Švietimo, mokslo ir sporto ministerija trečiadienį pranešė tam skyrusi 381 tūkst. eurų, pinigai įvykdžius konkursą paskirstyti 51-am švietimo paslaugų tiekėjui, jie per vasarą rengs nemokamas stovyklas vaikams, dėl nuotolinio mokymo patyrusiems daugiausiai sunkumų.

Visos stovyklos vyks liepą ir rugpjūtį įvairiose visose šalies, jose galės dalyvauti apie 3 tūkst. mokinių, iš jų daugiau nei penktadalis bus vaikai, turintys specialiųjų ugdymosi poreikių.

„Mokslo metai nebuvo paprasti ir lengvi. Mes siekiama, kad stovyklose vaikai galėtų ir papildyti dėl nuotolinio mokymosi atsiradusias akademinių žinių spragas, ir sustiprinti per karantiną susilpnėjusius socialinius įgūdžius“, – sako ministrė Jurgita Šiugždinienė.

Šiose vasaros stovyklose 5–8 klasių mokiniai neformaliojo švietimo metodais tobulins savo žinias ir įgūdžius gamtos mokslų, matematikos ir kalbų srityse. Jose dalyvaus mokiniai mokyklų vaiko gerovės komisijų siūlymu.

Taip, pasak ministerijos, siekiama sudaryti galimybių stovyklauti ir patobulinti žinias tiems, kurie prarado mokymosi motyvaciją, jų akademiniai pasiekimai dėl nuotolinio mokymosi būdo suprastėjo, kurie neturi palankios mokymuisi aplinkos namuose ar auga socialinės rizikos šeimose.

Stovyklos vaikams bus nemokamos ir truks ne trumpiau nei 7 kalendorines dienas. Didesnioji dalis jų rengėjų organizuos dienos stovyklas, kiti – stovyklas su nakvyne. Konkurso dalyviams buvo keliami reikalavimai, kad stovyklų programose būtų veiklų, kurios skatintų vaikų fizinį aktyvumą, ugdytų socialines-emocines kompetencijas, matematinius, gamtamokslius, kalbinius gebėjimus.

Pasak ministerijos, valstybės finansavimą gavusių stovyklų rengėjų programos įvairios, kūrybiškos, naudojami aktyvūs mokymo metodai.

Pavyzdžiui, „American English School“ rengs dienos stovyklą, orientuotą į gamtos mokslo ir kalbos mokymą, integruojant fizinį aktyvumą ir emocinio intelekto lavinimą, įstaiga „Mažųjų ugdymas“ Panevėžio rajone surengs 6 lauko stovyklas „Žaliojoje girioje“ pamainas. Viešoji įstaiga „Lispa“ stovyklose „Jaunieji mokslininkai“ žada daug su tiksliaisiais mokslais bei inžinerija susijusių veiklų – robotų konstravimo ir programavimo, 3D projektavimo, chemijos, fizikos, biologijos eksperimentų.

Kitų rengėjų stovyklose stovyklausiantys mokiniai žais komandinius žaidimus, mokysis kalbų, atliks eksperimentus, vasaros VDU botanikos sode, Panemunių regioniniame, Nemuno deltos regioniniuose parkuose, keliaus į ekspediciją Nemunu, gilinsis į STEAM, užsiims kitomis veiklomis.

Konkursą nemokamoms stovykloms rengti iniciavo ŠMSM, jį organizuoti ir vykdyti buvo pavesta Lietuvos mokinių neformaliojo švietimo centrui (LMNŠC), paraiškas vertino centro suburta nepriklausomų ekspertų komisija.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt