captcha

Jūsų klausimas priimtas

Laiškai aplenks netvarkingas pašto dėžutes

Nuo pirmadienio į netvarkingas pašto dėžutes nebus metama jokia korespondencija. 
BNS nuotr.
BNS nuotr.

„Lietuvos pašto“ Pašto tinklo tarnybos direktorė Inga Dundulienė sako, kad jei gyventojai to nebus padarę, pasiimti korespondenciją turės eiti į paštą.

„Gyventojai ir įmonės, įstaigos bei organizacijos, kurios neišgirdo Lietuvos pašto raginimų ir neįsirengė tinkamos naudoti gaunamųjų laiškų dėžutės taip, kaip to reikalauja Pašto įstatymas, nuo šiandien nesulauks nei pašto korespondencijos siuntų, nei prenumeruotų spaudos leidinių. Kadangi adresatai nesudaro sąlygų kokybiškam ir saugiam pašto siuntų pristatymui, gautas pašto siuntas be išankstinio pranešimo jie galės atsiimti tik pašte“, – tvirtino Lietuvos pašto Pašto tinklo tarnybos direktorė I. Dundulienė.

Pašto įstatymu gyventojams numatyta pareiga įsirengti rakinamas, aiškiai ir suprantamai numeruotas gaunamųjų laiškų dėžutes, jos turi būti laiškininkams lengvai prieinamose vietose.

Pašto korespondencijos siuntos ir prenumeruoti spaudos leidiniai nebus pristatomi į tas gaunamųjų laiškų dėžutes, kurios:

  • nerakinamos – neturi spynelės, durelės atviros arba jų išvis nėra, nesandariai užsidaro, o per plyšius galima lengvai ištrauki siuntas ar spaudos leidinius;
  • nesunumeruotos – neįmanoma nustatyti, kokiam adresatui laiškų dėžutė priklauso;
  • nenurodytas įmonės ir organizacijos pavadinimas – neįmanoma nustatyti, kuriai įmonei ar organizacijai priklauso laiškų dėžutė;
  • perpildytos ar netinkamo dydžio, todėl nėra galimybės įdėti pašto siuntos ar spaudos leidinio;
  • pakabintos netinkamoje vietoje, t. y. aukščiau nei antrame daugiabučio namo aukšte; už  tvoros arba uždaroje individualių namų ar įmonės teritorijoje, sunkiai prieinamoje ar laiškininkui nesaugioje vietoje (arti šuns būdos).

„Laiškininkai ir toliau kasdien neš pristatyti pašto siuntų ir spaudos leidinių pagal nurodytą gavėjo adresą, tačiau juos paliks tik tvarkingose gaunamųjų laiškų dėžutėse. Gyventojai ar įmonės, kurie vis dar neturi įsirengę tvarkingų laiškų dėžučių, turėtų suskubti jomis pasirūpinti, jeigu nenori eiti paštą atsiimti siuntų“, – teigė I. Dundulienė.

Terminas susitvarkyti pašto dėžutes buvo pratęstas du mėnesius. 

Komentarai

Spausdami siųsti mygtuką sutinkate su Taisyklėmis ir atsakomybe

Lietuvoje

 

Susiję įrašai

 
Visi įrašai
Kraunasi ...
 
GrojaraštisIrašaiKeisti
Kraunasi ...
  
VartotojasPašalinti
Kraunasi ...