Lietuvoje

2021.06.30 08:16

Ministerija skatins vakcinaciją įkalinimo įstaigose: pareigūnai gaus atostogų dieną, o suimtieji ir įkalintieji – trumpalaikio pasimatymo galimybę

LRT.lt2021.06.30 08:16

Teisingumo ministerija inicijuoja papildomas motyvacines priemones pavaldžiose institucijose didinti vakcinacijos apimtis. Bausmių vykdymo sistemoje dirbantiems pareigūnams po vakcinacijos bus suteikta papildoma atostogų diena. Suimtiesiems ir įkalintiems – papildoma trumpalaikio pasimatymo galimybė, rašoma Teisingumo ministerijos pranešime žiniasklaidai.

Pasak teisingumo ministrės Evelinos Dobrovolskos, toks sprendimas priimtas, atliepiant valstybės lūkestį dėl aktyvesnės vakcinacijos. Kalėjimų departamentas prie Teisingumo ministerijos yra didžiausia ministerijai pavaldi įstaiga. Čia dirba virš trijų tūkstančių pareigūnų ir yra virš penkių tūkstančių bausmes atliekančių nuteistųjų.

„Esant laikinam pagarėjimui, negalime pamiršti dar nepasiekto visuotinės vakcinacijos tikslo. Kiekvienas turime prisiimti atsakomybę, ypatingai už tas sritis, kuriose galime pasiekti pokytį. Siekiame, kad bausmių vykdymo sistemoje dirbantys pareigūnai dirbtų saugioje aplinkoje, o įkalintieji ir jų artimieji galėtų matytis, nesukeliant papildomų grėsmių sau ir aplinkiniams“, – teigia E. Dobrovolska.

Šiuo metu įkalinimo įstaigose vykdoma masinė nuteistųjų vakcinacija, pasitelkiant ir savivaldybių skiepijimo punktus. Paskiepytų gretose yra beveik pusė pareigūnų ir trečdalis įkalintųjų.

Prie Teisingumo ministerijai pavaldžių įstaigų priskiriama: Lietuvos Respublikos valstybinis patentų biuras, Lietuvos teismo ekspertizės centras, Valstybinė vartotojų teisių apsaugos tarnyba, Valstybės garantuojamos teisinės pagalbos tarnyba. Jose taip pat rengiamos papildomos darbuotojų skatinimo priemonės.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt