Lietuvoje

2021.06.28 17:19

Meteorologas apie savaitės orus: patenkinti liks ir karščio, ir gaivesnių orų mėgėjai

LRT RADIJO laida „Ryto garsai“, LRT.lt2021.06.28 17:19

Šią savaitę orai pasižymės nepastovumu ir banguos tai karščiu, tai gaiva, LRT RADIJUI sako meteorologas Silvestras Dikčius. Kasdien termometro stulpelis laipsniu kitu stiebsis aukštyn kol ketvirtadienį pasieks 30 laipsnių ribą. Tačiau, anot meteorologo, penktadienį ir savaitgalį karštis nuslūgs, sulauksime naujos lietaus porcijos, o lepins mus jau malonesnė, mūsų klimatui būdinga oro temperatūra.

Didieji karščiai pasitraukia iš Lietuvos, tačiau šiluma niekur nedings, sako S. Dikčius. Artimiausią savaitę, pasak jo, „bus visko – orai išliks nepastovūs“, o žmonėms nereiks sukti galvos dėl didelių temperatūrinių svyravimų, mat įsivyraus šilti vasariški orai.


„Turėsime ir tokių vidutiniškai šiltų dienų, ir jau visai šiltų dienų, kuomet oro temperatūra kai kuriose Lietuvos dalyse artės prie 30-ties laipsnių. Bus ir lietaus. Sakyčiau, kad tęsis tokia palanki vasara, kuomet nebevargins dideli karščiai, o ir pačiais orais nereiks labai domėtis: žmonės tiesiog įpras, kad yra pastoviai šilta, nusistovės tikri vasariški orai, kartais palis, tačiau tie lietūs bus trumpi, tad ir skėtį bus galima pamiršti – nuo tokių lietų, esant reikalui, galima ir pasislėpti kažkur tai“, – šią savaitę įsivyraujančius vasariškus orus bendrai apibūdina meteorologas.

Artimiausia naktis, po išties itin karštų ir net tropinių, bus gaivi. Oras maloniai vės ir termometro stulpeliai rodys 11-16 laipsnių. Pajūryje naktis taip gaiviai neatvės – čia termometrai suksis apie 17-19 laipsnių.

Antradienis ir trečiadienis, anot S. Dikčiaus, bus sausesnės dienos. „Bus daugiau saulės. Vietomis dar gali trumpai palyti. Antradienio dieną palyti turėtų labiau šiauriniame Lietuvos pakraštyje – apie Biržus, Rokiškį ir Zarasus. Lietus nebus stiprus, o ir trumpas, – ramina pašnekovas. – Visoje šalyje rytoj bus 22-27 laipsnių oro temperatūra. Sakyčiau, tokia optimali vasariška šiluma.“

Trečiadienio naktis taip pat bus gaivi. Oro temperatūra nesiskirs nuo antradienio nakties – termometras rodys 11-16 laipsnių. O štai trečiadienio diena bus pora laipsnių šiltesnė, nei kad antradienio – oras šils nuo 24 iki 29 laipsnių. „Trečiadienis, kaip jau ir minėjau, bus ta diena, kai lietaus tikimybė bus išties nedidelė“, – priduria S. Dikčius.

Ketvirtadienį prie Lietuvos, anot meteorologo, priartės lietaus debesys. Lietaus sulaukti didžiausią tikimybę visų pirma turės pietvakariniai šalies rajonai, sako S. Dikčius. „Dienos bėgyje tie debesys slinks per nemažą Lietuvos dalį. Griaudžios perkūnija, nes drėgmės pakaks ore susiformuoti aukštiems galingiems kamuoliniams debesims, – tikina pašnekovas. – Oras dar laipsniu labiau šils, o kai kur ir kais nuo 25 iki 30 laipsnių. Tie 30 laipsnių vėlgi labiau tikėtini pietvakarinėje Lietuvos dalyje.“

Regis ši 30-ties laipsnių kaitros bangelė bus labai trumpa ir jau penktadienį, praslinkus lietui, oras tešils nuo 20 iki 25 laipsnių. „Taigi, sulauksime jau tokios, palyginti, vėsesnės dienos. Beje penktadienį palyti gali jau daugelyje šalies rajonų“, – pranašauja meteorologas.

Savaitgalis, anot pašnekovo, neturėtų pasižymėti karštais orais. „Nebus ketvirtadienio 30-ties laipsnių. Atvės, tačiau tikrai neatšals. Bus optimaliai šilta. Oras bus panašus į penktadienio – nuo 20 iki 25 laipsnių, – užtikrintai prognozuoja jis. – Būtent prie tokios oro temperatūros, kaip skaičiuoja mokslininkai, didžioji dalis žmonių geriausiai jaučiasi. Lietaus juosta abi dienas judės nuo rytinių iki vakarinių rajonų, apims vidurio Lietuvą, tačiau šiauriniuose rajonuose to lietaus gali ir iš viso nebūti.“

S. Dikčius, apibendrindamas savaitės orus, sako, kad patenkinti liks ir karščio mėgėjai, ir tie, kuriems prie širdies gaivesni orai. Kalbai pasisukus apie būsimą liepos mėnesį, meteorologas patikina, kad antrasis vasaros mėnuo turėtų nestokoti šiltų ir net karštų orų.

„Liepos mėnesiui prognozės yra labai palankios, mat prognozuojama iki 2 laipsnių teigiama temperatūros anomalija. Birželis buvo gerokai šiltesnis už normą ir turėtų patekti tarp šilčiausių birželių per paskutinius kelis dešimtmečius. Tai liepa, panašu, taip pat bus gerokai šiltesnė, nei kad įprastai būna“, – sako meteorologas S. Dikčius.

Daugiau – specialioje LRT.lt orų rubrikoje.

Išsamios orų prognozės su S. Dikčiumi klausykitės radijo įraše.

Parengė Vismantas Žuklevičius.


Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt