Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.29 17:28

Kaune nedrausmingi vairuotojai gaudomi moderniausia įranga šalyje

Kauno rajono policijos pareigūnai eismo taisyklių pažeidėjus gaudys moderniausia įranga šalyje. Jie naują greičio matuoklį „Stalker Dual SL“ jau išbandė – juo bus tramdomi ne tik greičio mėgėjai, bet ir kelių chuliganai.

„Kol grįžo nuo Latvijos iki Lietuvos, užfiksavo berods 300–400 pažeidimų. Tai nemažai. Per valandą – kokių 100“, – pasakoja Kauno apskrities VPK Kelių policijos valdybos viršininkas Danas Česnauskas.

Pasak Kauno apskrities kelių policijos vadovo, Kauno rajonas – išskirtinis, nes jame kertasi du pagrindiniai šalies keliai – automagistralė „Vilnius–Klaipėda“ ir „Via Baltica“, todėl avaringumas čia vienas didžiausių Lietuvoje. Tiesa, nelaimingų įvykių pastaraisiais metais mažėja.

Nauja įrangą pareigūnai galės naudoti ir automobilyje, ir pastatę ant specialaus stovo, matuoklis automatiškai fiksuoja pažeidėjus, pateikia informaciją ekrane, suformuoja pažeidimo kortelę.

„Greitis fiksuojamas ir iš automobilio priekio, ir iš automobilio galinės dalies.  Pareigūnas gali fiksuoti greitį stovėdamas, važiuodamas, gali išsirinkti patį greičiausią automobilį. jei kažkas priekyje pradėjo greičiau važiuoti (anksčiau tokio automobilio net nepastebėdavo), fiksuojamas pažeidimo vaizdas ir garsas“, – sako D. Česnauskas.

69 tūkst. eurų naujam automobiliui ir greičio matuokliui nusipirkti skyrė Kauno rajono savivaldybė. 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi