Lietuvoje

2016.07.29 14:24

Per pratybas išbandys naujas vokiškas haubicas

LRT.lt2016.07.29 14:24

Rugpjūčio pradžioje bus atliekami pirmieji Lietuvos kariuomenės įsigytų savaeigių haubicių „PzH 2000“ šūviai Lietuvos teritorijoje, rašoma pranešime spaudai. 

Pratybų „Ugninis griausmas“ metu, kurios vyks rugpjūčio 1 – 12 dienomis, kariai vykdys netiesioginės ugnies užduotis trijuose poligonuose: gen. Silvestro Žukausko poligone Pabradėje (Švenčionių r.), brg. gen. Povilo Plechavičiaus poligone Kairuose (Klaipėdos r.) ir Gaižiūnų poligone (Jonavos raj.).

Pratybose dalyvaus apie 1100 karių iš 5 NATO valstybių (Lietuvos, Latvijos, Vokietijos, Portugalijos ir Jungtinių Amerikos valstijų) ir minosvaidininkai iš Ukrainos. Latvijos, Vokietijos ir Ukrainos kariai Lietuvoje ketvirtus metus organizuojamose pratybose dalyvaus pirmą kartą.

Pratybų organizavimą ir realų aprūpinimą vykdys Sausumos pajėgų ir Logistikos valdybos vienetų kariai, palydą ir apsaugą viešuosiuose keliuose užtikrins Karo policijos ekipažai. Paramą iš oro vykdys Karinių oro pajėgų lengvieji atakos lėktuvai L-39 ZA.

Žygio metu rugpjūčio 3 d. link Pabradės pratybų dalyvių technikos kolona sustos Raseiniuose ir Elektrėnuose. Pabendrauti su kariais ir apžiūrėti karinę techniką bei ginkluotę bus galima:

Raseiniuose nuo 11.00 iki 13.00 val. prie Rasinių meno mokyklos (Vytauto Didžiojo g. 15);

Elektrėnuose nuo 14.00 iki 16.00 val. prie Elektrėnų ledo rūmų (Draugystės g. 20).

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.