Lietuvoje

2016.07.29 10:49

K. Masiulis siūlo grėsmę keliančius užsieniečius išsiųsti ne vėliau kaip per 48 valandas

ELTA2016.07.29 10:49

Seimo narys Kęstutis Masiulis užregistravo įstatymo pataisas, kurios padidintų valstybės institucijų galimybes greičiau ir efektyviau išsiųsti iš šalies užsieniečius, kurie kelia grėsmę valstybės saugumui.

„Jeigu valstybės institucijos gaus informacijos, kad užsienietis, esantis Lietuvoje, kelia grėsmę saugumai, Migracijos departamentas turėtų panaikinti jam leidimą būti mūsų šalyje ne vėliau kaip per 48 val., ir tai būtų maksimalus terminas. Dabar tokia informacija gali būti nagrinėjama net 14 dienų. Matant, kad saugumo situacija Šengeno zonoje smarkiai pablogėjo, Lietuva turi būti pasiruošusi reaguoti greitai ir efektyviai“, – sako parlamentaras.

Įregistruotomis pataisomis ne tik siūloma trumpinti užsieniečių teisinio statuso praradimo ir išsiuntimo iš šalies terminus, bet ir kalbant apie grėsmę valstybei numatoma atsisakyti sąvokų „rimtas pagrindas“, „rimtos priežastys“, „reali grėsmė“, „akivaizdi grėsmė“, „objektyvūs duomenys“, „svarbios priežastys“ ir kt., todėl valstybės institucijoms būtų paprasčiau neįleisti ir išprašyti nepageidaujamus užsieniečius.

„Tai filosofinės ir diskutuotinos frazės, kurios buvo įrašytos į įstatymą kopijuojant kitų valstybių teisę, bet matant, kad saugumo situacija Europoje suprastėjo, negalima leisti, kad sprendimai būtų interpretuojami įvairiai ar vilkinami teismuose“, – teigė K. Masiulis.

Pastaruoju metu Europos šalyse buvo įvykdyta ne viena teroristinė ataka, kurią organizavo užsieniečiai, atvykę iš islamiškų šalių.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt