Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.28 23:29

R. Valatka: korupcijos bylos turėtų būti sprendžiamos skaidriai ir greitai

Atlikdami tyrimą dėl prekybos poveikiu, Specialiųjų tyrimų tarnybos (STT) pareigūnai ketvirtadienį atliko kratas Seimo nario Petro Gražulio ir Valstybinės maisto ir veterinarijos tarnybos direktoriaus Jono Miliaus darbo vietose.

STT patvirtino, kad šiandien keliuose miestuose buvo atliktos kratos, poėmiai, vykdomi kiti proceso veiksmai bendrovės administracinėse, gamybinėse patalpose. Ikiteisminį tyrimą kontroliuoja ir jam vadovauja Generalinės prokuratūros Finansinių nusikaltimų ir korupcijos tyrimų departamento prokurorai, atlieka STT.

„Tvarkos ir teisingumo“ frakcijos Seime narys P. Gražulis teigia apie būsimą kratą jo darbo vietoje nežinojęs ir tai vertina kaip politinę provokaciją prieš rinkimus.

Tuo tarpu politikos apžvalgininko Rimvydo Valatkos nuomone, tokie tyrimai galėtų vykti greičiau ir skaidriau, jis prisiminė kelias valstybiniu lygiu nuskambėjusias bylas, kurios taip ir nepasiekė teismo.

„Jeigu teisėsauga jau imasi aukščiausių asmenų korupcijos, tai iš principo šitos bylos neturi trikdyti ar trukdyti demokratinio politinio proceso. Jos turi būti ir skaidriai vykdomos, ir labai greitai atliekamos laike, kad tai nelemtų rinkimų rezultatų, – sakė R. Valatka. – Kad rinkėjas, atėjęs spalio 9 d. balsuoti, žinotų, jog šita partija yra visiškai susimovusi, ana pusiau susimovusi, trečia – na, šiek tiek šešėlis krenta.“

Plačiau apie naują galimą korupcijos skandalą, susijusį su politikais, – laidoje „Aktualus interviu“.
 

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi