Lietuvoje

2021.06.25 15:09

Šimonytė: laiškas Vengrijai dėl LGBTQ teisių yra nuosaikus, pastabos turi pagrindo

Gytis Pankūnas, LRT.lt2021.06.25 15:09

Premjerė Ingrida Šimonytė teigia mananti kad Europos Sąjungos (ES) valstybių pastabos Vengrijos Vyriausybei dėl įstatymo, draudžiančio nepilnamečiams suteikti prieigą prie informacijos apie LGBTQ, turi pagrindo.

„Manau, kad laiške, kuris tikrai yra labai nuosaikus, pastabos, kurios yra išsakytos Vengrijos Vyriausybei, turi pagrindo“, – penktadienį žurnalistams sakė I. Šimonytė.

Iš viso 17-os ES valstybių lyderiai pasirašė laišką, kuriuo reiškiamas palaikymas LGBTQ asmenų teisių gynimui. Taip ES valstybių galvos sureagavo į Vengrijoje priimtą įstatymą, kuriuo draudžiama informaciją apie LGBTQ asmenis skelbti nepilnamečiams asmenims.

Tiesa, Lietuvos prezidentas Gitanas Nausėda nepasirašė šio laiško ir vėliau paragino neteisti Vengrijos.

I. Šimonytė teigė nenorinti komentuoti šios G. Nausėdos pozicijos.

Premjerė, paklausta, kaip vertina tai, kad G. Nausėdos ir užsienio reikalų ministro Gabrieliaus Landsbergio nuomonės šiuo klausimus skiriasi, pabrėžė, kad pozicijų išsiskyrimas kartais yra neišvengiamas.

„Prezidentas nėra užsienio reikalų ministro viršininkas ir užsienio reikalų ministras nėra prezidento viršininkas. Jei taip atsitinka, kad konkrečiu klausimu du politikai turi skirtingą nuomonę, manau, kad su tuo reikia tiesiog susitaikyti.

Žinoma, kaip tą vertina žmonės išorėje, ar jiems iki galo aišku, kokių veiksmų ir sprendimų galima iš Lietuvos tikėtis? Matyt, kad ne, bet ir nereikėtų tikėtis, jog kažkas įeitų į kabinetą su savo nuomone, išeitų su viršininko ir taip įvyktų apsikeitimas nuomonėmis. Deja, tai yra toks atvejis, kai, matyt, tai yra neįmanoma“, – komentavo I. Šimonytė.

Mums svarbus tikslumas ir sklandi tekstų kalba. Jei pastebėjote klaidų, praneškite portalas@lrt.lt.