Naujienų srautas

Lietuvoje2016.07.28 18:01

Konkurencijos taryba: Trakų rajono savivaldybė toliau privilegijuoja UAB „Trakų paslaugos“

LRT.lt 2016.07.28 18:01

Konkurencijos taryba nustatė, kad Trakų rajono savivaldybė neįvykdė Konkurencijos tarybos įpareigojimo – sudaryti nediskriminacines sąlygas varžytis dėl galimybės teikti viešųjų teritorijų tvarkymo paslaugas Trakų rajone.

Konkurencijos taryba 2009 m. konstatavo, kad savivaldybė dar 2008 m. sprendimu suteikė privilegiją UAB „Trakų paslaugos“ kitų bendrovių atžvilgiu ir pažeidė Lietuvos Respublikos konkurencijos įstatymo 4 straipsnį. Konkurencijos taryba įpareigojo savivaldybę pakeisti įstatymą pažeidusį sprendimą ir sudaryti galimybę visoms teritorijų tvarkymo paslaugas teikiančioms bendrovėms dalyvauti konkurencingoje atrankoje dėl paslaugų teikimo, rašoma tarybos pranešime spaudai.

Konkurencijos tarybos ekspertai nustatė, kad Trakų rajono savivaldybė 2008 m. sprendimą panaikino, tačiau su UAB „Trakų paslaugos“ sudarė vidaus sandorį dėl tų pačių paslaugų teikimo. Taigi, iš esmės situacija rinkoje nepakito – kitoms bendrovėms nebuvo sudarytos sąlygos varžytis dėl galimybės teikti viešųjų teritorijų tvarkymo paslaugas Trakų rajono gyventojams ir įmonėms. Vykdydama teisės aktuose numatytą pareigą, Konkurencijos taryba dėl konkurenciją ribojančių sprendimų panaikinimo kreipsis į teismą.

„Norime priminti, kad savivaldybės negali slėptis po vidaus sandoriu ir taip imituoti, kad ištaisė sukurtus rinkos ribojimus. Teismai ne kartą pasisakė, kad vidaus sandoriai – Viešųjų pirkimų įstatyme numatyta išimtis nerengti konkurso, gali būti taikomi tik išskirtinais atvejais ir tik paisant konkurencijos taisyklių. Šiuo atveju vidaus sandoris buvo sudarytas nepagrįstai, nepaisant mūsų įpareigojimų atverti galimybę kitiems tiekėjams varžytis dėl paslaugų teikimo“, – sako Jūratė Šovienė, Konkurencijos tarybos pirmininko pavaduotoja.

Tai jau antras šiemet Konkurencijos tarybos nustatytas įpareigojimų nevykdymas. Prieš mėnesį Konkurencijos taryba pripažino, kad Kauno miesto savivaldybė nesudarė sąlygų varžytis dėl galimybės teikti komunalinių atliekų surinkimo ir vežimo paslaugas.

LRT yra žiniasklaidos priemonė, sertifikuota pagal tarptautinę Žurnalistikos patikimumo iniciatyvos programą

Naujausi, Skaitomiausi