Lietuvoje

2016.07.28 18:17

Dėl naujų vaistų nuo hepatito C pasveiko beveik visi pacientai

Greta Klimkaitė, LRT RADIJAS, LRT.lt, LRT TV naujienų tarnyba2016.07.28 18:17

Per daugiau nei pusmetį Lietuvoje vartodami naujus kompensuojamuosius vaistus nuo hepatito C pasveiko beveik visi gydyti pacientai. Manoma, kad šiuo virusu yra užsikrėtę apie 2 procentus žmonių. Dalis jų apie tai nežino, nes liga nesukelia specifinių simptomų.  

Pasak medikų, per pastaruosius penkerius metus sukurti tiesiogiai hepatito C virusą veikiantys vaistai. Iki šiol Lietuvoje jie skirti beveik 400 pacientų. Vieno paciento trijų mėnesių gydymo kursas kainuoja 14–15 tūkstančių eurų. Kol kas vaistas kompensuojamas tiems pacientams, kurių liga labiausiai progresavusi.

Valstybinės ligonių kasos Vaistų kompensavimo skyriaus vedėja Kristina Garuolienė sako, kad naujais vaistais išgydomi beveik visi pacientai.

Remiantis epidemiologiniais duomenimis, skaičiuojama, kad šios ligos paplitimas Lietuvoje panašus, kaip ir visame pasaulyje – serga apie 2–3 procentus visų gyventojų. Manoma, kad Europoje 15 milijonų žmonių yra šio viruso nešiotojai. Kelis dešimtmečius medikai negalėjo tiksliaiii suprasti ir diagnozuoti šios kepenų ligos. Tik nuo 1990-ųjų, atradus virusą, jis pradėtas veiksmingai gydyti.

Naujais vaistais gydomas Lietuvoje labiausiais paplitęs hepatito C potipis. Anot Sveikatos apsaugos ministerijos, jei gydymas neveiksmingas, šių vaistų gamintojas turi grąžinti pinigus. Pernai Lietuvoje užregistruota 23 nauji virusinio hepatito C atvejai.

Populiariausi

Saulius Skvernelis

Lietuvoje

2020.07.08 14:28

Premjeras paaiškino, kodėl prakalbo apie kaukių grąžinimą: matome, kitur antros bangos kilimas yra žaibiškas Skvernelis: atvežtiniai atvejai kelia didžiausią riziką; atnaujinta 14.48

5
Vilniaus oro uostas

Lietuvoje

2020.07.08 17:21

Atvykusiems iš dar 7 šalių bus privaloma izoliacija: tarp valstybių – ir lietuvių mėgstama Bulgarija „Tez Tour“ stabdo keliones į Bulgariją; atnaujinta 19.25

Diskusija „Žaidimai smėlio dėžėje – kokioje aplinkoje norime gyventi?“

Lietuvoje

2020.07.08 20:06

Partizano Jakavonio-Tigro dukra: linksmintis Lukiškių aikštėje galima, bet yra ribos, kurių peržengti nevalia Šimašius: kodėl turime nesidžiaugti laisvės kovotojų pergale?

32